„Szacun dla zawodowców” czyli „Arena Zawodów”

Materiał informacyjny - Miasto Poznań Gabinet Prezydenta
Udostępnij:
Szacun dla zawodowców to zapoczątkowana w 2015 roku kampania Miasta Poznania i Starostwa Powiatowego w Poznaniu promująca wiedzę o zawodach i kształceniu zawodowym.

Od 2016 roku organizowana jest Arena Zawodów.

Wydarzenie to przeznaczone jest, przede wszystkim dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i pozwala im w praktyczny sposób poznać zawody znajdujące się w ofercie szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej.

Pogrupowane w branże zawody prezentowane są na tzw. Wyspach Zawodów. Osoby ze szkół na poszczególnych wyspach w sposób przystępny i praktyczny opowiadają o swoim fachu.

Uczniowie i nauczyciele techników i branżowych szkół I stopnia przygotowują najróżniejsze pokazy oraz zadania praktyczne dla uczniów klas ósmych.

Wykonując je młodzież ze szkół podstawowych może sprawdzić, na czym polega dany zawód, czym się charakteryzuje, co znacząco może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze przyszłego zawodu.

Na Arenie Zawodów prezentują się także pracodawcy, którzy wyjaśniają, na czym polega nauka w klasach patronackich, opowiadają o praktykach zawodowych, a także o możliwości pracy w ich firmach.

Kolejna Arena Zawodów planowana jest na luty 2022.

Zobacz wydanie magazynu„Szacun dla zawodowców” online.

Wszystkie informacje można śledzić, na bieżąco, na stronie www.zawodowcy.poznan.pl

Dodaj ogłoszenie