Szalony mecz w Łodzi. Dwa gole Polaków w trzy minuty i tylko remis z Finlandią

Bartłomiej Krawczyk, DW
W drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 Polacy zremisowali z Finlandią 3:3. Wynik w tym meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie - na przemian prowadzili biało-czerwoni i ich rywale, aż ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

W 7. minucie na lewym skrzydle klepkę rozegrali Kapustka z Gumnym. Piłkarz Lecha wpadł w pole karne i znakomicie wycofał piłkę do Kownackiego, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Po minucie było już 1:1. Hostikka zabawił się z naszymi obrońcami w polu karnym i wyłożył piłkę do Dahlstroma, który z bliskiej odległości pokonał Bartosza Drągowskiego! Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W 61. minucie nasi rywale wyszli na prowadzenie. Kairinen z około 20 metrów przymierzył lewą nogą w okienko bramki Drągowskiego. Nasz bramkarz był bez większych szans. Biało-czerwoni zdobyli się jednak na wyżyny swoich możliwości i w trzy minuty zdobyli dwie bramki! W 68. minucie Kapustka uruchomił długim podaniem Michalakiem, który dośrodkował z prawego skrzydła do Tomczyka, który strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza Finlandii. Po niecałych 180 sekundach było już 3:2! Kownacki strzałem w lewą stronę wykorzystał rzut karny.

Na 15 minut przed końcem Finowie wyrównali. Błąd naszej defensywy przy rzucie rożnym i niepilnowany w polu karnym Jensen wyrównał wynik meczu. Na trybunach w Łodzi zasiada dziś 8538 kibiców.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Dawid Kownacki

Jakie są grzechy główne polskiej piłki klubowej?

Materiał oryginalny: Szalony mecz w Łodzi. Dwa gole Polaków w trzy minuty i tylko remis z Finlandią - Gol24