Zakończyła się jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Szamotułach - otwarto pierwszy szamotulski park handlowy. Ponad 10 tys. mieszkańców zagościło na otwarciu galerii handlowej Inbag w Sza-motułach. Obiekt, który przez ponad rok powstawał na terenie dawnego dworca PKS, był jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w mieście. W czwartek, 28 kwietnia dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Wydarzeniu, w którym uczestniczył również burmistrz Szamotuł, Włodzimierz Kaczmarek i starosta, Józef Kwaś-niewicz, przyglądał się tłum sza-motulan.

Atrakcje i rabaty
Już na godzinę przed planowanym otwarciem, w pobliżu pierwszej w mieście, a także pierwszej w powiecie szamotulskim galerii handlowej, zaczęli ustawiać się sza-motulanie i przyjezdni. Wielu z nich postanowiło skorzystać z zapowiadanych rabatów. Zanim jednak sklepy otworzyły się dla klientów, uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii pw. Św. Krzyża w Szamotułach, ks.

Piotr Mamet. Głos zabrali również przedstawiciele władz samorządowych oraz sam inwestor - prezes zarządu INBAP, Bartłomiej Pa-czóski. W swoim przemówieniu wyrażał wielką radość z faktu, że INBAP zrealizował już siódmą inwestycję w Wielkopolsce. Wyliczał przy  tym walory Szamotuł, mówił o bogatej historii i pięknej tradycji miasta.


-  Mam nadzieję, że dzięki naszej galerii wyjazdy mieszkańców do Poznania nie będą już konieczne - zaznaczał Paszóski.

Wkrótce potem klienci zaproszeni zostali do posmakowania przygotowanego specjalnie na tę okazję tortu i zajrzenia do sklepów. Niestety w czwartkowy poranek jeszcze nie wszystkie otworzyły swoje drzwi.  Te, które rozpoczęły już działalność zachęcały klientów rabatami i promocjami. Inwestor zaprosił również do skorzystania z licznych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach z animatorami, a fani kulinariów przyjrzeć się, jak pracuje w kuchni Charles Daigneault, uczestnik popularnego programu telewizyjnego Masterchef.

Funkcja komunikacyjna została utrzymana
Jak podaje inwestor, już pierwszego dnia działalności INBAG odniósł wielki sukces  związany z liczbą odwiedzających go klientów. Szacuje się, że do galerii zajrzało ponad 10 tys. osób, co stanowi przeszło 60 proc. wszystkich mieszkańców Szamotuł.

W związku z tym, że obiekt wybudowany został na terenie dawnego dworca PKS, jeszcze przed  rozpoczęciem prac, inwestor zobowiązał się do utrzymania  funkcji komunikacyjnej w tym miejscu. Słowa dotrzymał. Na tyłach galerii powstały przystanki autobusowe.

- Projekt docelowo obsługiwał będzie kursy na najpopularniejszych połączeniach międzymiastowych - lokalnych i dalekobieżnych. Trwają ostatnie rozmowy z lokalnymi przewoźnikami. W najbliższym czasie mieszkańcy będą mogli skorzystać z oferty PKS Poznań. Pozostali przewoźnicy przeniosą się na dworzec Inbag w przeciągu kilku najbliższych tygodni - mówi Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy INBAP - Dzięki inicjatywie władz miasta Szamotuły przy obiekcie pojawi się także nowy przystanek komunikacji miejskiej -dodaje.

Zobacz więcej zdjęć: Galeria Inbag w Szamotułach już otwarta! [ZDJĘCIA]

Miejscowa galeria różni się jednak od tpodobnych obiektów tego typu, jakie funkcjonują np. w dużych miastach. Ze względu na wąską działkę pozbawiona została tzw. pasażu wewnętrznego. Wejścia do wszystkich sklepów zlokalizowane są zatem bezpośrednio od ulicy.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!