Szamotuły: Skradziono koparkę. Złodzieje mieli być w zmowie...

  Szamotuły: Skradziono koparkę. Złodzieje mieli być w zmowie z poszkodowanym

  Grzegorz Okoński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Szamotuły: Skradziono koparkę. Złodzieje mieli być w zmowie z poszkodowanym
  1/4
  przejdź do galerii
  Samochód peugeot boxer wraz z lawetą, na której miała stać koparka gąsienicowa skradziono z posesji na terenie gminy Szamotuły – tak wynikało ze zgłoszenia poszkodowanego. Jak się okazało - zdaniem policjantów - ten ostatni był w zmowie ze złodziejami.
  Do kradzieży mało dojść w nocy z 19 na 20 grudnia. Na lawecie oprócz koparki miała być też zagęszczarka i wiertnica spalinowa, całość była przez poszkodowanego wypożyczona, a straty wycenił on na około 161 tys. złotych.

  Policjanci ustalili osoby, które mogły brać udział w kradzieży – wśród nich był 56-letni mieszkaniec gminy Duszniki. W czasie odwiedzin stróże prawa znaleźli u niego fragmenty poszukiwanego peugeota, samochód bowiem został zniszczony i rozebrany na części. Po Policjanci zajrzeli także do okolicznych gospodarstw i znaleźli lawetę wraz z koparką oraz pozostałym sprzętem.

  Zatrzymano 56-latka, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, a także drugiego mężczyznę, 40-letniego, podejrzanego o to, że dokonał kradzieży wraz z pierwszym mężczyzną. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

  Zobacz też: Śrem: Mąż podpalił żonę. Uratowała ją przypadkowa kobieta. Policja szuka świadków

  - Zatrzymanie nie ominęło również zawiadamiającego o kradzieży z włamaniem – mówi mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. - Mężczyzna jest podejrzewany o przywłaszczenie wypożyczonego samochodu wraz z lawetą oraz koparki, wiertnicy i zagęszczarki. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna był w zmowie z włamywaczami. Usłyszał więc również zarzut pomocy przy kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Sprawa jest wyjaśniana przez policję: nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia, a za przywłaszczenie mienia do 3 lat.

  POLECAMY:


  Zobacz też: Inspektorzy budowlani wraz ze strażakami kontrolują escape roomy

  (Źródło: TVN24)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo