Szermierka: Brąz profesora UAM w igrzyskach weteranów w szpadzie

Profesor Zygmunt Vetulani (z lewej) miał powody do zadowolenia po swoim występie na zawodach w Nicei Fot. Archiwum Warty Poznań
Zawodnik Warty Poznań, profesor UAM, Zygmunt Vetulani zdobył brązowy medal podczas II Europejskich Igrzysk Weteranów, które odbywają się od 1-11 października w Nicei.

Vetulani w zawodach w szpadzie zajął trzecie miejsce oraz otarł się o podium w turnieju floretowym, w którym od brązowego medalu dzieliła go minimalna różnica trafień.

W turniejach szermierczych Europejskich Igrzysk Weteranów (szpada, szabla, floret) startowali zawodnicy od 35 do 70 roku życia.

Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej polscy szermierze uplasowali się na trzecim miejscu z wynikiem 6 medali (w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy).