Szermierka: Drużyna szablistek na podium PŚ

JAC
Drużyna polskich szablistek zajęła trzecie miejsce podczas zawodów szermierczego Pucharu Świata w Lodnynie. Polki walczące w składzie Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) oraz Bogna Jóźwiak i Katarzyna Kędziora (obie AZS OŚ Poznań) w pojedynku o trzecie miejsce pokonały Niemki 45:23.

Wcześniej biało-czerwone pokonały Hongkong 45:28, w ćwierćfinale ekipę Włoch 45:40, a w półfinale przegrały z Rosjankami 33:45. W finale imprezy Rosjanki przegrały z Ukrainkami 31:45.

W turnieju indywidualnym bardzo dobrze wypadła Aleksandra Socha, która zajęła trzecie miejsce, przegrywając w półfinale z Rosjanką Jekaterina Djaczenko 11:15. Na 13. pozycji sklasyfikowana została poznanianka Bogna Jóźwiak, Katarzyna Kedziora zajęła 39. pozycję, a Irena Więckowska (AZS OŚ Poznań) - 57. miejsce.