Szermierka: Dwa medale florecistów AZS AWF Poznań

Z dwoma medalami - srebrnym i brązowym, wrócili z mistrzostw Polski juniorów we Wrocławiu floreciści AZS AWF Poznań. Drużyna w składzie Damian Koper, Mikołaj Basiński, Oskar Metza i Kasper Paluszkiewicz sięgnęła po wicemistrzostwo kraju, dopiero w finale wyraźnie przegrywając 34:45 z ekipą Sietom AZS AWFiS I Gdańsk. Trzecie miejsce i brązowy medal dla drugiej drużyny Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

W gronie 13 zespołów IKS Jamalex Leszno sklasyfikowany został na miejscu siódmym, Polonia 1912 Leszno na dziesiątym, a AZS AWF II Poznań na 11. W drodze do finału poznańscy akademicy pokonali w ćwierćfinale Kolejarza Wrocław 45:18 oraz w półfinale AZS AWF Warszawa 45:33.

Na trzecim stopniu podium stanął w turnieju indywidualnym florecistów Damian Koper. Podopieczny Włodzimierza Węcławka po pokonaniu w ćwierćfinale Bartosza Cegielskiego (IKS Jamalex Leszno) 15:4, w półfinale nie sprostał późniejszemu srebrnemu medaliście Szymonowi Kozłowskiemu (Budowlani Toruń), przegrywając walkę 9:15. Mistrzem Polski został Krystian Gryglewski (Sietom) zwyciężając Kozłowskiego 15:4, a medal brązowy oprócz Damiana Kopera zdobył Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa). Wspomniany Bartosz Cegielski został sklasyfikowany na piątej pozycji, Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) na szóstej, a kolejny florecista AZS AWF Oskar Metza na ósmej.

We florecie juniorek po tytuł sięgnęła, co jest sporego kalibru niespodzianką, Dominika Kurowska (Wrocławianie), która w decydującym pojedynku zwyciężyła Natalię Gołębiowską (Sietom) 15:10. Brązowe krążki dla zawodniczek Budowlanych Toruń Marty Hausman i Martyny Jelińskiej. Wielkopolanek nie było w czołowej ósemce.

Drużynowo wśród juniorek dominowały florecistki Budowlanych Toruń zdobywając tytuły mistrzyń i wicemistrzyń Polski. Trzecie miejsce i brąz wywalczyły zawodniczki klubu Wrocławianie ze świeżo upieczoną mistrzynią kraju, Dominiką Kurowską w składzie. Drużyna AZS AWF Poznań przegrała w ćwierćfinale 25:31 właśnie z późniejszymi brązowymi medalistkami i musiała zadowolić się siódmą lokatą. Drużyna AZS AWF II Poznań, w gronie 12 ekip, sklasyfikowana została na 10. pozycji.