Szermierka: Małgorzata Wojtkowiak wygrała w Gdańsku

JAC
Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) wygrała Gdańsku 17. turniej o Bursztynowy Floret, drugie zawody Pucharu Polski. W finale poznańska akademiczka pokonała zdecydowanie Annę Rybicką (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 14:5.

Poznańska florecistka wygrała gdańskie zawody po raz drugi z kolei. W kwietniu 2011 roku Wojtkowiak w pojedynku finałowym pokonała Magdalenę Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 14:10. Teraz Małgorzata Wojtkowiak najtrudniejszą przeprawę miała w ćwierćfinale, w którym zwyciężyła Karolinę Chlewińską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), po twardym boju 10:9. W półfinale poznanianka nie pozostawiła żadnych złudzeń Katarzynie Kryczało (AZS AWF Warszawa), rozbijając wręcz przeciwniczkę 15:1. Także w finale z Rybicką, Wojtkowiak kontrolowała walkę od początku do końca.
Bardzo dobrze w gdańskich zawodach zaprezentowała się także druga z zawodniczek AZS AWF Poznań - Martyna Synoradzka, która została sklasyfikowana na trzeciej pozycji wspólnie z Katarzyną Kryczało. W ćwierćfinale Synoradzka zwyciężyła Emilię Rygielską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 10:6. W półfinale Synoradzka stoczyła twardy bój z Anna Rybicką i przegrała minimalnie 7:9.

Następny turniej Pucharu Polski florecistek odbędzie się 31 marca również w Gdańsku - będą to 15. zawody "O Trójząb Neptuna".

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected].