Szermierka: Małgorzata Wojtkowiak z AZS AWF Poznań liderką floretowego Pucharu Polski

Kolejne udane występy mają za sobą szermierze AZS AWF Poznań. W zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Polski seniorek we florecie turnieju "O Trójząb Neptuna", który odbył się w Gdańsku, piąte miejsce zajęła Małgorzata Wojtkowiak, a szóste Martyna Synoradzka.

Po raz drugi w piętnastoletniej historii tej imprezy po Trójząb Neptuna sięgnęła Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała klubową koleżankę Karolinę Chlewińską 15:13. Na najniższym stopniu podium stanęły kolejna zawodniczka Sietom AZS AWFiS Hanna Łyczbińska oraz Sylwia Gruchała (AZS AWF Warszawa). Właśnie te dwie florecistki okazały się w ćwierćfinale pogromczyniami podopiecznych trenera Włodzimierza Węcławka. Łyczbińska pokonała Wojtkowiak, zaś Gruchała Synoradzką.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Szermierka: Dwa medale florecistów AZS AWF Poznań
Floret kobiet: Poznanianki bliskie wyjazdu na igrzyska
Szermierka: Małgorzata Wojtkowiak wygrała w Gdańsku

Pod nieobecność prowadzącej dotychczas w klasyfikacji Pucharu Polski Anny Rybickiej (Sietom AZS AWFiS) nową liderką rankingu PP została Małgorzata Wojtkowiak - 158 punktów, która o 10 punktów wyprzedza Martynę Synoradzką. Trzecia jest Knop - 135 punktów.

Młodsi przedstawiciele AZS AWF Poznań bardzo dobrze spisali się natomiast w zawodach "Puchar Ziem Północnych" w Szczecinie. Świetny występ zanotowała najmłodsza florecistka Antonina Lachman Podopieczna trenerki Luizy Wojewódzkiej wygrała ten turniej po raz drugi z rzędu. W drodze po końcowy sukces zadała rywalkom 48 trafień, otrzymując zaledwie jedno, dopiero w finałowej walce z Oliwią Żelechowską (UKS Atena Gdańsk).

Zawodnicy AZS AWF nie mieli sobie równych również we florecie chłopców w kategorii juniorów młodszych. Pierwsze miejsce wywalczył Kasper Paluszkiewicz, który w finale pokonał 15:7 klubowego kolego Bartosza Małeckiego. Obaj są podopiecznymi trenera Krzysztofa Szymkowiaka.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Maria Vetulani z Warta-Muszkieterowie Poznań, na drugim mjiejscu zawody ukończyła Klaudia Adamska, a na piątym Katarzyna Lachman (obie AZS AWF Poznań).

W kategorii młodzików, najlepszy wynik w dotychczasowej karierze (trzecie miejsce) osiągnął trenujący pod okiem Tomasza Ciepłego Kacper Bem.