Sześć złotych medali Katarzyny Pawłowskiej z Kórnika na mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym

LUMAR
Sześć złotych medali, jeden srebrny oraz rekord kraju w wyścigu indywidualnym na dochodzenie - to dorobek Katarzyny Pawłowskiej (UKS Jedynka Limaro Kórnik) w rozegranych w Pruszkowie mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym.

Zawody zakończyła niedzielna rywalizacja w omnium, kolarskim wieloboju. Złote medale w tej konkurencji zdobyli Pawłowska oraz Mateusz Nowak (KTK Kalisz).

23-letnia zawodniczka z kórnickiego klubu była klasą dla siebie w kobiecych zmaganiach. Zwyciężyła w pięciu z sześciu konkurencji torowego omnium, przegrywając jedynie w wyścigu na 500 metrów. W scratchu pokonała Natalię Rutkowską oraz Eugenię Bujak (obie GK Żyrardów).

Dodajmy, że Katarzyna Pawłowska w sobotę zdobyła dwa złote medale. Najpierw okazała się najlepsza w wyścigu punktowym, a potem wygrała zdecydowanie na 3000 metrów na dochodzenie, ustanawiając na dodatek rekord kraju - 3.36,710.

W piątek Pawłowska triumfowała w wyścigu drużynowym na 3000 metrów na dochodzenie wspólnie z Paulą Fronczak i Alicją Ratajczyk oraz w wyścigu indywidualnym na 500 metrów. Ponadto Pawłowska z Fronczak zdobyła też srebro w sprincie drużynowym.

23-letnia Katarzyna Pawłowska pochodzi z Przygodzic. Na igrzyskach w Londynie zajęła 11 miejsce w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Ale jej największym sukcesem do tej pory jest złoty medal mistrzostw świata w Melbourne w 2012 w scratchu. Jest pierwszą reprezentantką Polski, która została mistrzynią świata w kolarstwie torowym.