Sześciolatki, czyli rozmowa o niczym

  Sześciolatki, czyli rozmowa o niczym

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sześciolatki, czyli rozmowa o niczym
  Polityka PiS-u wywraca znany nam świat do góry nogami. Mamy teraz Polskę à rebours, życie na opak. Przynajmniej wielu ma takie odczucie, jestem wśród nich. Zmiany dotyczą także sześciolatków, które miały pójść do szkoły. Ale nie pójdą, a Poznań na tym straci. Według wyliczeń urzędników około 23 mln zł.
  Sześciolatki, czyli rozmowa o niczym
  [a]https://gloswielkopolski.pl/akcja-urzedu-miasta-chce-isc-do-szkoly-bo-jestem-na-to-gotowy/ar/9356452;CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST[/a]


  Straty wynikają z poczynionych już przygotowań do przyjęcia dzieci do szkół. Nauczyciele mogą stracić pracę, a z drugiej strony zabraknie miejsc dla dzieci w przedszkolach. W związku z tym miasto rozpoczęło akcję informacyjną dla rodziców, by posyłali swoje dzieci do szkoły wcześniej. I dobrze.

  To oczywiste, że problem posyłania dzieci do szkół w wieku 6 czy 7 lat jest wymysłem czysto politycznym. Argumenty po żadnej ze stron nie są wyłącznie merytoryczne, są światopoglądowe.

  Odwołam się zatem i ja do własnego podwórka, a raczej domu. Moja siostra ponad 20 lat temu poszła do szkoły jako 6-latka. Bo „czuła się już duża” - powtarzając za miejską ulotką oraz ponieważ była inteligentna. Czy żałuje, że „zabrano jej rok dzieciństwa”? Nigdy tego z jej ust nie słyszałam. Co więcej nigdy też nie słyszałam, że jest z tego powodu szczęśliwsza. Do czego zmierzam? Otóż uważam, że rok pójścia do szkoły nie miał na jej życie absolutnie żadnego wpływu. I rozciągam śmiało ten wniosek na całą populację.

  Uważam, że cała debata o sześciolatkach jest kolejną czysto akademicką dyskusją o niczym. A Poznań niech ratuje co się da z programu dla uczniów, który stworzył za poprzedniego rządu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niezłe brednie

  Słońce Peru (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niemiecka gazeta dla Polaków coraz bardziej denna

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rodzice sześciolatków

  ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie ratujcie maluchów! ratujcie gminy!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo