Szkoła Fouette - Taki dzień się zdarza raz do roku

  Szkoła Fouette - Taki dzień się zdarza raz do roku

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wycieczka podczas "Poznańskich opowieści"
  1/7
  przejdź do galerii

  Wycieczka podczas "Poznańskich opowieści" ©Waldemar Wylegalski

  W poniedziałek w Teatrze Wielkim w Poznaniu Szkoła Tańca Fouette zaprezentowała premierę spektaklu "Poznańskie opowieści".Odbył się także koncert dyplomowy.
  Taki dzień jak w miniony poniedziałek w Szkole Tańca i Fouette w Poznaniu zdarza się raz do roku. Tego dnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaprezentowano premierę spektaklu "Poznańskie opowieści", a także odbył się koncert dyplomowy.
  Poznańskie opowieści w reżyserii m.in. Beaty Książkiewicz to niezwykle dynamiczna wizja Poznania widziana oczami choreografów. Wycieczka, która przyjeżdża do Poznania zwiedza kolejno lotnisko Ławica, ogląda Koziołki na Starym Rynku, spotyka współczesne Bamberki, a także uczestniczy w spektaklu baletowym w Teatrze Wielkm.
  W dalszej części przedstawienia pojawiły się choreograficzne wizje "Jeżycjady", stadionu Lecha, Zoo, regat nad Jeziorem Maltańskim, Starego Marycha, pełnego warzyw i kwiatów placu Bernardyńskiego, a także Dworca Głównego. Tancerzom towarzyszyła m.in. muzyka wykonywana na żywo przez Waldemara Rychłego i jego przyjaciół. Narratorką spektaklu, a zarazem przewodnikiem wycieczki była Weronika Książkiewicz
  Podczas koncertu dyplomowego oklaskiwano m.in. pełne ekspresji "Bolero" z muzyka Leo Delibesa i w choreografii Beaty Książkiewicz w wykonaniu Olgi Marchewki , etiudę do piosenek Edith Piaf w choreografii Anny Beker w wykonaniu Wiktorii Śpiewek, niezwykle dynamiczne "Kołomajki" również w choreografii Beaty Książkiewicz czy "Zauroczenie" do muzyki Beyonce. Było też kilka układów flamenco. W jednym z nich "Filigrana-Flamenco" do muzyki Jose Raula.Gonzalesa Alonso w choreografii Rosy Olimpii Estrelli oklaskiwano tegoroczną dyplomantkę Szkoły Fouette Kingę Gabrusewicz. Podobać mógł się także tańczony przez Janka Rejewskiego układ do muzyki z Jamesa Bonda w choreografii Vladimira Fortunenko.
  .. Zobaczyliśmy także premierę "Paquity" do muzyki L. Minkusa i w choreografii Mariusa Petipy. Dodajmy, że tego wieczoru swoje umiejętności zaprezentowały także występujące gościnnie uczennice Niepublicznej Szkoły Baletowej - Szkoły Sztuki Tańca w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo