Szkoła Fouette zatańczy pod Pegazem

  Szkoła Fouette zatańczy pod Pegazem

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W poniedziałek w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaprezentuje się Szkoła Tańca i Baletu Fouette
  Scena ze spektaklu szkoły Fouette

  Scena ze spektaklu szkoły Fouette ©Archiwum Szkoły Fouette

  Szkoła Tańca i Baletu Fouette zaprasza w poniedziałek do poznańskiego Teatru Wielkiego na trzy spektakle. Dwukrotnie będzie można zobaczyć przedstawienie „Poznańskie opowieści”, ale tego dnia warto będzie się też wybrać na „Galę baletu - koncert dyplomowy”. Poprzez taniec można wyrazić wiele, ponieważ ekspresja jaka w nim drzemie, barwnie może oddać nie tylko emocje.

  Uczniowie Szkoły Tańca i Baletu Fouette postanowili poprzez taniec ukazać miasto Poznań. Podczas spektaklu adresowanego do widzów od lat 7 do stu widzowie udadzą się w podróż po mieście pełnym ciekawych miejsc i niezwykłych wydarzeń. Spektakl „Poznańskie opowieści” w reżyserii Beaty Książkiewicz wzbogaci obecność Waldemara Rychłego, twórcy kwartetu Jorgi, który wystąpi wraz z małymi tancerzami i zaprzyjaźnionymi muzykami.

  Scenografię do spektaklu przygotowała Magdalena Ławniczak . Wielobarwne multimedialne obrazy w interesujący sposób będą współgrały ze światem dziecięcej wyobraźni, muzyką i tańcem.

  Tego dnia szkoła Fouette zaprasza też na tradycyjną Galę czyli koncert dyplomowy. Jak co roku stanowi ona niezwykle wydarzenie dla szkolnej społeczności. Zobaczymy bogaty i różnorodny repertuar. W pierwszej części widzowie obejrzą spektakl „Poznańskie opowieści”, w drugiej spektakl „Paquita” do muzyki Ludwiga Minkusa w choreografii Mariusa Petipa, a dyplomanci wraz uczniami szkoły wystąpią w choreografiach z zakresu tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego, ludowego i flamenco. Gościnnie galę poprowadzi popularna poznańska aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

  Założona przez profesor Beatę Książkiewicz Szkoła Tańca i Baletu Fouette rozpoczęła działalność 10 listopada 1997 roku. Kształci dzieci i młodzież w takich przedmiotach jak taniec klasyczny, modern, jazz, funky jazz, taniec charakterystyczny i akrobatyka. W repertuarze szkoła posiada wiele układów choreograficznych jak „Kopciuszek” do muzyki Sergiusza Prokofiewa, „Dziadek do orzechów” do muzyki Piotra Czajkowskiego czy „Brzydkie kaczątko” do muzyki Franza Schuberta. Mocnym atutem szkoły jest szeroka współpraca z zagranicą. Współpracuje m. in. ze szkołami baletowymi w Danii, USA i Japonii.  Szkoła Tańca Fouette - Opowieści poznańskie, Teatr Wielki (ul. Fredry 9), 30 maja, godz. 11 i 13

  Szkoła Tańca Fouette - Gala baletu - koncert dyplomowy, Teatr Wielki (ul. Fredry 9), 30 maja, godz. 17, bilety na spektakl „Opowieści poznańskie jak i na Galę : 20-35 zł do nabycia wyłącznie w biurze szkoły ul. Mołdawska 22 lub pod numerem 618256632


  m.zaradniak@glos.com

  FOT. szkoła fouette

  Scena ze spektaklu szkoły Fouette

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo