18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Szlachetna Paczka: Szukali wolontariuszy w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Małgorzata Mrozek
Happening Szlachetnej Paczki rozpoczął się w sobotnie południe na placu Wolności. Członkowie grupy Roll4Life dali rolkarskie pokazy
Happening Szlachetnej Paczki rozpoczął się w sobotnie południe na placu Wolności. Członkowie grupy Roll4Life dali rolkarskie pokazy Fot. Małgorzata Mrozek
Udostępnij:
Deszcz i niezbyt wysoka temperatura zmniejszyły nieco frekwencję w happeningu zorganizowanym przez sympatyków Szlachetnej Paczki poszukujących w Wielkopolsce kilkuset wolontariuszy. Uwagę poznaniaków miały zwrócić pokazy rolkarskich wyczynów zaprezentowane na placu Wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Poznań: Finał akcji "Szlachetna paczka". Film

Aż 600 osób z województwa wielkopolskiego ma w ramach wolontariatu wspomóc akcję Szlachetna Paczka.

- Szukamy osób odważnych i pełnych energii do pomagania - mówi Łukasz Czapliński, rzecznik akcji w Wielkopolsce.

Zobacz też filmy w serwisie Glos.tv:
Wieniawski stanął obok Mickiewicza
Koty do adopcji w poznańskiej Palmiarni

Happening Szlachetnej Paczki rozpoczął się w sobotnie południe na placu Wolności. Członkowie grupy Roll4Life dali rolkarskie pokazy, a działacze Stowarzyszenia Wiosna, organizującego akcję po raz jedenasty, poszukiwali wolontariuszy.

- Nasze poszukiwania w ramach tegorocznej akcji potrwają do 15 października. Później wolontariusze przejdą szkolenia, po których będą mogli przeprowadzić wywiad środowiskowy - opowiada Łukasz Czapliński.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki opiekują się rodzinami będącymi w trudnej sytuacji materialnej. Ich zadaniem jest dowiedzieć się, czego dana rodzina potrzebuje najbardziej. Informacje takie trafią na stronę internetową akcji, gdzie darczyńcy wybierają rodzinę, dla której przygotują świąteczną paczkę.

- Prezenty trafią do naszego magazynu w dniach 9-11 grudnia. Później wolontariusze będą zobowiązani rozwieźć paczki rodzinom, którymi się opiekują - wyjaśnia Łukasz Czapliński.

Dlaczego tak istotne jest zebranie jak największej grupy wolontariuszy? Na każdego z nich przypada jedna rodzina w potrzebie, więc im więcej osób do pomocy, tym więcej rodzin otrzyma wsparcie.

Wolontariusze rozpoczną swoją pracę w połowie października. Zgłoszenia do tego czasu przyjmowane są na stronie superw.pl.

W Wielkopolsce akcja Szlachetna Paczka obchodzi w tym roku swój mały jubileusz, ponieważ trwa właśnie jej piąta edycja.

Wideo

Dodaj ogłoszenie