Szpital Przemienienia Pańskiego w Poznaniu: Protest...

  Szpital Przemienienia Pańskiego w Poznaniu: Protest niemedycznych pracowników: "Domagamy się godnych zarobków" [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału
  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  ”Żądamy wyższych płac” – skandowali pod Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu pracownicy niemedyczni placówki.
  1/17
  przejdź do galerii

  ”Żądamy wyższych płac” – skandowali pod Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu pracownicy niemedyczni placówki. ©Łukasz Gdak

  ”Żądamy wyższych płac” – skandowali pod Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu pracownicy niemedyczni placówki.
  W proteście zorganizowanym przez jeden ze związków zawodowych wzięli udział przedstawiciele takich zawodów jak salowe, pracownicy techniczni, portierzy, informatycy, sekretarki medyczne, rejestratorki, księgowe. Uważają, że nie są oni doceniani przez pracodawców, a szpital bez nich nie mógłby funkcjonować.

  – Część z nas nie zarabia nawet ustawowego minimalnego wynagrodzenia 2100 zł brutto – skarżą się pracownicy. – Szpital wypłaca nam dodatki wyrównujące.

  Zobacz także: "Czujemy się oszukani". Czarny Piątek w służbie zdrowia

  Struktury Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza zawiązały się w poznańskim szpitalu niedawno. Związek zrzesza niemedycznych pracowników placówki. – Jako rejestratorka dostaję co miesiąc na rękę około 1600 złotych – mówi pracująca w szpitalu przy ul. Długiej pani Magdalena. – To nie jest kwota, za którą mogę się utrzymać, dlatego, dorabiam na pół etatu w innym miejscu. Ile jednak można tak żyć, pracując ponad siły, żeby przeżyć?

  Jej koleżanka Barbara jest sekretarką medyczną, co miesiąc na jej konto wpływa około 1800 złotych. – Nasza praca w szpitalu jest niezbędna, bez nas lekarze nie mogliby leczyć pacjentów, ale nikt tego nie dostrzega – mówią kobiety.

  Kilkudziesięciu pracowników wyszło w poniedziałek przed szpital, aby zwrócić uwagę na swoją sytuację. – Chcieliśmy zaznaczyć, że problem niskich wynagrodzeń dla pracowników niemedycznych nie dotyczy tylko naszego szpitala, ale wszystkich placówek – mówią protestujący.

  Sprawdź także: Stawiają ludzi na nogi za głodowe pensje

  Dyrekcja doskonale zna sytuację finansową swoich pracowników. – Oni mają rację, w ostatnim czasie doszło do regulacji wynagrodzeń lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, o administracji wszyscy zapomnieli – mówi Szczepan Cofta, rzecznik Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. – W lipcu dyrekcja podniosła pensje, ale rozumiem, że nie są to kwoty satysfakcjonujące. Na więcej szpital nie jednak ma pieniędzy.

  Zobacz także:

  POLECAMY:
  "Jest wstępne porozumienie, wracamy do pracy". Nie będzie strajku pielęgniarek w Lublinie:

  Źródło: TVN24

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak właściwej informacji.

  Obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ten materiał zawiera wiele błędnych informacji. Już w 2017 roku wszystkie istniejące w Szpitalu Związki Zawodowe proponowały podwyżki dla adminustracji oraz personelu gospodarczego. Również w tym...rozwiń całość

  Ten materiał zawiera wiele błędnych informacji. Już w 2017 roku wszystkie istniejące w Szpitalu Związki Zawodowe proponowały podwyżki dla adminustracji oraz personelu gospodarczego. Również w tym roku Dyrekcja Szpitala otrzymała od wszystkich obecnie działających Związków Zawodowych proponowany kwoty podwyżek, obejmujące również administrację i pracowników gospodarczych (rejestratorki medyczne, sekretarki, księgowe, portirów, informatyków, salowe ...). Tak więc prowadząc negocjacje z Dyrekcją Szpitala, Związki pamiętały o wszystkich pracownikach od salowe do lekarzy. Mówienie, że zapomniano o jakiej grupie zawodowej na Długiej jest mijaniem się z prawdą. No może Dyrekkcja, ale Zwiazki pamiętają o wszystkich pracownikach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  trzeba było się uczyć...

  abc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Żądamy, chcemy...

  trzeba było się uczyć...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Każdy zawód jest potrzebny.

  mj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Każdy zawód jest potrzebny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Błąd w treści - proszę o sprostowanie

  Beata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dostaliśmy podwyżki od lipca? Nic nam na ten temat nie wiadomo. Dyrektor do tej pory nas zwodzi. Nie obiecał niemedycznym niczego konkretnego.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »