Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Poznaniu twierdzi, że nie może izolować dzieci ze świńską grypą

Krzysztof M. Kaźmierczak
Sytuacją w szpitalu zainteresowano się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (na zdjęciu)
Sytuacją w szpitalu zainteresowano się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (na zdjęciu) Grzegorz Dembiński
Niedawno informowaliśmy o dzieciach, które zaraziły się świńską grypą w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu. Niestety, nadal mali pacjenci ze stwierdzeniem AH1N1 są hospitalizowani wraz z innymi dziećmi.

- Nie mamy już miejsc na oddziale zakaźnym dla przypadków z tą grypą - tłumaczy dr Dorota Woźnicka, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych.

Zapytaliśmy dlaczego w tej sytuacji szpital nie wydzieli na innych oddziałach sal dla chorych na AH1N1 lub z takim podejrzeniem, ale usłyszeliśmy, że tego się nie praktykuje.

- Po przyjęciu dziecka wynik testu potwierdzający AH1N1 znany jest dopiero po dobie. Więc musielibyśmy ciągle przemieszczać pacjentów - mówi dr Dorota Woźnicka.

CZYTAJ TAKŻE: Dzieci zaraziły się świńską grypą w szpitalu w Poznaniu

- Lepiej przenosić dzieci niż ryzykować, że zachorują, tak jak nasze dziecko i inne z sali, gdzie położono pacjenta ze świńską grypą - uważa ojciec, który powiadomił nas o sytuacji w szpitalu. Także jego dziecko, gdy już miało AH1N1 chciano położyć na zwykłym oddziale, a nie zakaźnym, ale rodzice stanowczo się temu sprzeciwili.

W czwartek dowiedzieliśmy się, że inne dziecko z groźną grypą trafiło na oddział pulmonologiczny.

Po naszej publikacji sytuacją w szpitalu zainteresowano się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej.

- Rozumiem ograniczenia co do liczby miejsc, ale nie powinno dochodzić do takich sytuacji. Telefoniczne wydałem dyrekcji zalecenie dotyczące izolowania chorych dzieci - powiedział nam wczoraj dr Witold Draber, dyrektor PSS-E.

W obu poznańskich szpitalach dziecięcych nie ma miejsc. W sumie przebywa w nich ok. 20 dzieci z AH1N1 i wiele chorujących na inne grypy. Szczyt zachorowań ma nastąpić w marcu. Będziemy dalej informować o sytuacji w szpitalu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski