Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szreniawa: Na wakacje do muzeum? [ZDJĘCIA]

Robert Domżał
Oto co można zobaczyć w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
Oto co można zobaczyć w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie Robert Domżał
Wakacje w muzeum? Dlaczego nie. Muzeum Rolnictwa w Szreniawie zaprasza na specjalne spotkania dzieci i młodzież.

Jak wyglądało życie dworu w okresie międzywojennym, co wspólnego ma konik polski z tarpanem, a także jak wygląda wół to pytania, na które odpowie każdy, kto weźmie udział w wakacyjnych spotkaniach w Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie. Przygotowywane są one dla dzieci i młodzieży. W ich trakcie uczestnicy wycieczek będą mogli zajrzeć do tych pomieszczeń muzealnych, które nie są udostępniane zwiedzającym. Będzie to również okazja do poznania zwierząt, jakie hodowane są przy Muzeum.
Oto tematyka spotkań:
„W wiejskiej zagrodzie” Zajęcia interaktywne, na których uczestnicy zapoznają się z codziennymi zajęciami ludności wiejskiej. Spróbować będzie można wymłócić snopek zboża z pomocą cepa, zmielić wymłócone zboże w żarnie. Młodsi uczestnicy będą mogli pobawić się tradycyjnymi zabawkami, starsi dowiedzieć się czegoś na temat hodowli zwierząt.

„W dawnym majątku” Zwiedzający zapoznają się z pracą i życiem codziennym w XIX-wiecznym majątku folwarcznym. Zwiedzić będzie można wybrane pomieszczenia pałacu, pomieszczenia folwarczne, wieżę widokową, zapoznać się z historią majątku Szreniawa oraz wysłuchać prelekcji na temat dawnego budownictwa folwarcznego.

„Poznajemy pracę Muzeum” To wizyta w pomieszczeniach rzadko odwiedzanych przez zwiedzających. Zobaczyć będzie można wybrane magazyny eksponatów, dowiedzieć się o warunkach ich przechowywania, zwiedzić niektóre pracownie konserwacji, zapoznać się z problemami jakie stoją przed konserwatorami i muzealnikami.

„Dzień jak co dzień. W międzywojennym dworze” Zapoznajemy się z życiem codziennym mieszkańców pałacu/dworu w okresie miedzy wojnami światowymi. Gdzie i na czym jedli, spali, wypoczywali. Jak wyglądało gospodarstwo domowe właścicieli majątku, jakimi posługiwali się sprzętami domowymi.

„W oborze i na pastwisku” Odwiedzamy zwierzęta gospodarskie mające swój dom w Muzeum. Dowiemy się co to są woły, dlaczego konik polski ma coś wspólnego z tarpanem, co uzyskujemy od owiec i wiele innych informacji dotyczących zwierząt gospodarskich. Młodszym oferujemy przejażdżki na kucyku.

Grupy wycieczkowe mogą liczyć od 10 do 40 osób. Zajęcia prowadzone są w cenie biletu wstępu ulgowego do muzeum, tj. 7 zł od osoby, od wtorku do piątku w godzinach 9.00-15.30 i trwają średnio ok. 1 godziny. Zgłoszenia przyjmowane są z minimum tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem telefonu 61/810 76 29 w. 18 lub 21 lub e-mailem [email protected] Oprócz specjalnie przygotowanych zajęć, w cenie biletu, można oczywiście zwiedzić ekspozycje Muzeum w tym dwie wystawy czasowe („Niemcy historia i kultura” 22.06.-6.10.13 r. oraz „Koń w rolnictwie” 28.07.-22.12.13 r.), skorzystać z placu zabaw, zamówić ognisko za dodatkową opłatą w wysokości 100 zł, bądź zamówić obiad.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski