Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukasz psychologa? Skorzystaj z interaktywnej mapy i zobacz, kto ci pomoże w czasie epidemii koronawirusa

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Specjalna mapa pomoże znaleźć pomoc psychologiczną w czasie pandemii koronawirusa
Specjalna mapa pomoże znaleźć pomoc psychologiczną w czasie pandemii koronawirusa Pixabay
Interaktywna Mapa Pomocy Psychologicznej to narzędzie, którego celem jest ułatwienie poszukiwań pomocy psychologów. Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa wywołuje różne emocje - głównie strach, lęk czy panikę. W takich chwilach najlepiej skontaktować się ze specjalistą. W odnalezieniu go pomóc ma właśnie mapa stworzona przez pracowników Centrum Wsparcia i Rozwoju przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Z inicjatywą stworzenia Interaktywnej Mapy Pomocy Psychologicznej wyszły członkinie Centrum Wsparcia i Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mgr Dagmara Kubska-Matysiak - kierownik CWR UPP, dr Olga Grabowska-Chenczke - psycholog oraz prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska - pełnomocnik rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.

Czytaj też: Ratownicy medyczni: "Gdy większość zachoruje, odczujemy braki". Pogotowie w Poznaniu szuka pracowników

- Chciałyśmy udzielić wsparcia i wyjść naprzeciw problemom, z jakimi mogą spotkać się trakcie trwających obostrzeń nie tylko studenci, ale również ich rodziny i znajomi

– mówią inicjatorki pomysłu.

I dodają: – Dlatego postanowiłyśmy przygotować kompleksową bazę, która pozwoliłaby zainteresowanym dotrzeć do punktów wsparcia blisko miejsc ich zamieszkania.

Interaktywna mapa została podzielona według województw. Po kliknięciu w dany obszar na mapie automatycznie wyświetla się lista placówek i specjalistów, do których w czasie trwania epidemii koronawirusa można zgłaszać się po nieodpłatne porady psychologiczne.

- IMPP zostało utworzona z myślą o doraźnym reagowaniu na problemy wynikające z sytuacji zagrożenia koronawirusem, jednak pracownicy CWR UPP zakładają, że oferowane wsparcie będzie kontynuowane, a baza danych sukcesywnie poszerzana o kolejne kontakty również w późniejszym czasie - tłumaczy Iwona Cieślik, rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Twórcy mapy podkreślają, że jest ona przez cały czas aktualizowana. Tym samym osoby i placówki, które chciałyby udzielać porad psychologicznych bezpłatnie, mogą zgłaszać swoją chęć dołączenia do mapy.

Sprawdź również: Chcesz sprawdzić czy masz objawy zakażenia koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację

- Zwracamy się z prośbą do wszystkich instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz podmiotów prywatnych gotowych do udzielania wsparcia psychologicznego w czasie epidemii o nadsyłanie swoich ofert, którymi na bieżąco uzupełniana będzie baza danych Mapy. Zgłoszenia o chęci zamieszczenia swojej oferty pomocy psychologicznej prosimy przesyłać pod adres: [email protected] - mówi Iwona Cieślik.

Licznik koronawirusowy:

wielkopolskie
  • Zakażonych440 669
    + 2 424
  • Zmarło9 589
    + 1

6. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

ZOBACZ TEŻ:

1 kwietnia w Polsce weszły w życie kolejne ograniczenia i zasady w związku z epidemią koronawirusa. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.Przejdź dalej i sprawdź, co się zmieniło  --->

Koronawirus: Nowe zakazy i zasady. Musisz je stosować!

Największym sprzymierzeńcem koronawirusa jest bez wątpienia ludzka głupota i nieodpowiedzialność. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe przykłady bezmyślnych zachowań, które sprzyjają rozwijaniu się epidemii. Zobaczcie przykłady ---->

10 dowodów na to, jak ludzka głupota pomaga koronawirusowi. ...

Koronawirus w Poznaniu - wyludnione centrum miasta

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski