Szwajcaria na Placu Wolności w Poznaniu

  Szwajcaria na Placu Wolności w Poznaniu

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szwajcaria na Placu Wolności w Poznaniu
  1/4
  przejdź do galerii
  Niesamowite krajobrazy pokazujące piękno i potęgę natury, z nieznacznym, ale obecnym akcentem człowieka – silnego, pokonującego przeszkody, dokonującego rzeczy, mogłoby się wydawać, niemożliwych. Takie spojrzenie na Szwajcarię, ujęte w kolekcji zdjęć wykonanych w czasie „Grand Tour of Switzerland” – podróży przez ten kraj, demonstruje Yann Arthus Bertrand, dziennikarz, ekolog, urodzony w 1946 roku w Paryżu fotograf, który specjalizuje się w bardzo klimatycznych zdjęciach z lotu ptaka. Jego wystawa – „Szwajcaria z nieba” została właśnie przedstawiona poznaniakom: na Placu Wolności, na wprost Biblioteki Raczyńskich, zebrano ją w postaci czterech dużych kostek, których ściany stały się ekranami dla pięknych zdjęć.
  Ich tytuły dosłownie i w prosty sposób określają to, co widział artysta, a co dzięki niemu teraz widzą przechodnie: Żagle w porcie, Całe piękno gór, Samotnie na jeziorze, Jedzie pociąg najwyżej, Szczyty i ludzie, Na szczycie szczytów… Do zdjęć co chwila podchodzą poznaniacy i ich goście: komentują i przyglądają się mapie Szwajcarii z zaznaczoną trasą Grand Tour. Wiele osób wyciąga telefony komórkowe i fotografuje widoki, jakich wcześniej nie mieli okazji zobaczyć.

  Szwajcarię z nieba widzianą będziemy mogli podziwiać jeszcze do 23 maja. Poznań jest kolejnym miastem po Paryżu, Dubaju i Warszawie, gdzie Yann Arthus Bertrand pokazał potężne wodospady Renu pod Schaffhausen, elegancki Matterhorn, tajemniczą dolinę Verzasca w Ticino czy romantyczne winnice Lavaux nad Jeziorem Genewskim. Zdjęcia też prezentowane są w Gdańsku i Wrocławiu. Jeśli zachęcą kogoś do wyruszenia samochodem, czy motocyklem na trasę Grand Tour, to warto dodać, że jej organizator, narodowa organizacja turystyczna Switzerland Tourism poprowadziła ją tak, by objęła obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, niezwykłe miasta oraz prawdziwe cuda natury. Droga podzielona jest na dwanaście odcinków, na których pokonanie trzeba rezerwować co najmniej osiem dni.

  Więcej o trasach Grand Tour na: www.mojaszwajcaria.pl/grandtour oraz na: www.mojaszwajcaria.pl GOK

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo