Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szybki internet dla kolejnych szkół w Wielkopolsce

KS
Ponad 600 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA.
Ponad 600 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA.
Ponad 600 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce zostanie podłączonych do sieci szybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia zawartego pomiędzy Ministerstwem Cyfryzacji a wielkopolskim operatorem INEA. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się 20 lutego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Wysokiem.

Prezes INEA, Janusz Kosiński oraz Minister Cyfryzacji, Anna Streżyńska podpisali porozumienie o podłączeniu 641 obiektów szkolnych w Wielkopolsce do sieci szybkiego internetu. W ramach współpracy wielkopolski operator podłączy szkoły do 30 września 2018 roku. Dzięki temu kolejni uczniowie oraz nauczyciele z mniejszych miejscowości będą mieli dostęp do nowoczesnych form kształcenia.

– Niezmiernie się cieszę, że możemy kontynuować podłączanie placówek szkolnych do szybkiego internetu, i to we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Szkoły są dla nas bardzo ważnymi partnerami, dlatego jesteśmy dumni, że będziemy mieć wkład w rozwój cyfryzacji polskiego szkolnictwa, tym bardziej, że aspekt walki z wykluczeniem cyfrowym jest dla nas bardzo istotną kwestią – mówi Janusz Kosiński, prezes INEA, lidera usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce.

Uroczystość skupiła obecność przedstawicieli rządu, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz oświaty. W spotkaniu wzięli udział m.in.Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji, Rafał Lew-Starowicz z Ministerstwa Edukacji Narodowej, wicewojewoda Magdalena Maląg, Leszek Wojtasiak oraz Wielkopolska Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska i Józef Drop, wójt gminy Kramsk . Wydarzeniu towarzyszył wykład prof. dr. hab. Stanisława Dylaka, eksperta ds. współczesnej edukacji, a także warsztaty kodowania dla uczniów szkoły w Wysokiem.

INEA jest pierwszym operatorem w Polsce, z którym ministerstwo podpisało porozumienie na rzecz rozwoju cyfryzacji polskiego szkolnictwa w ramach działań poza Programem Operacyjnym Polska Cyfrowa. Podłączenia będą realizowane ze środków własnych dostawcy, bez udziału budżetu państwa.

Podłączenie szybkiego internetu do szkół ma umożliwić uczniom dostęp do zasobów edukacyjnych znajdujących się w internecie. Połączenie wszystkich placówek oświatowych w Polsce siecią teleinformatyczną pozwoli wprowadzić nowe formy kształcenia i wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całej Polsce, w szczególności zamieszkujących mniejsze miejscowości i wsie. Obecnie jedynie ok. 15% jednostek jest w zasięgu sieci szerokopasmowych o przepustowości co najmniej 100 Mb/s, a ponad 40% jednostek korzysta z usług o przepustowości zaledwie do 10 Mb/s.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski