Taekwondo: Aleksandra Kowalczuk z AZS Poznań z historycznym złotem na mistrzostwach Europy w Kazaniu

Aleksandra Kowalczuk wysłuchała w Kazaniu Mazurka Dąbrowskiego
Aleksandra Kowalczuk wysłuchała w Kazaniu Mazurka Dąbrowskiego Fot. Archiwum AZS Poznań
Aleksandra Kowalczuk (AZS Poznań) zdobyła w ostatnim dniu mistrzostw Europy w rosyjskim Kazaniu złoty medal. To najlepsze osiągnięcie w historii polskiego taekwondo.

21-letnia podopieczna Łukasza Schefflera i Waldemara Łakomego wygrała cztery walki w zawodach. W ubiegłym roku Kowalczuk została srebrną medalistką uniwersjady w Tajpei. Od dwóch sezonów jest już zawodniczką światowej czołówki.

W piątek brązowy medal zdobył na ME jej kolega klubowy, Karol Robak. Na najniższym stopniu podium stanęła także zawodniczka AZS AWF Warszawa, Patrycja Adamkiewicz. Z kolei w sobotę blisko medalu była Anika Godel-Chełmecka (AZS Poznań), ale po pechowo przegranej walce z Brytyjką 11:13 zajęła miejsca 5-8.