MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Takie są teraz skutki uboczne czwartej dawki szczepionki na COVID-19. Te objawy pojawiają się najczęściej [lista]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Po szczepieniu przeciw COVID-19 można spodziewać się pewnych skutków ubocznych. Eksperci wyjaśniają, że część z nich to normalne oznaki, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni. U niektórych osób działania niepożądane w ogóle nie występują, ale to również nie powinno niepokoić.Czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID - tzw. drugą dawkę przypominającą - mogą przyjąć od 16 września Polacy powyżej 12 r.ż. Obecnie stosowane są dwie szczepionki:- Comirnaty Original/Omicron BA.1 (Pfizer/BioNTech)- Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 (Moderna)Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niepożądane odczyny wystąpić mogą po każdej szczepionce, nie tylko tej przeciw COVID-19. Jak to wygląda w przypadku czwartej dawki szczepionki?Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po czwartej dawce? Sprawdź w galerii na kolejnych slajdach >>>>>>
Po szczepieniu przeciw COVID-19 można spodziewać się pewnych skutków ubocznych. Eksperci wyjaśniają, że część z nich to normalne oznaki, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni. U niektórych osób działania niepożądane w ogóle nie występują, ale to również nie powinno niepokoić.Czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID - tzw. drugą dawkę przypominającą - mogą przyjąć od 16 września Polacy powyżej 12 r.ż. Obecnie stosowane są dwie szczepionki:- Comirnaty Original/Omicron BA.1 (Pfizer/BioNTech)- Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 (Moderna)Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niepożądane odczyny wystąpić mogą po każdej szczepionce, nie tylko tej przeciw COVID-19. Jak to wygląda w przypadku czwartej dawki szczepionki?Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po czwartej dawce? Sprawdź w galerii na kolejnych slajdach >>>>>>Krzysztof Kapica
Czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID - tzw. drugą dawkę przypominającą - mogą przyjąć od 16 września Polacy powyżej 12 r.ż. Po szczepieniu przeciw COVID można się spodziewać pewnych skutków ubocznych. Nie u każdego występują, jednak jak podkreślają lekarze, niepożądane odczyny wystąpić mogą po każdej szczepionce, nie tylko tej przeciw COVID-19. Jak to wygląda w przypadku czwartej dawki szczepionki? Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po czwartej dawce? Zobacz!

Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 4 ODC. 34 - Gęsina

od 16 lat

Czwarta dawka szczepionki - skutki uboczne

Po szczepieniu przeciw COVID-19 można spodziewać się pewnych skutków ubocznych. Eksperci wyjaśniają, że część z nich to normalne oznaki, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni. U niektórych osób działania niepożądane w ogóle nie występują, ale to również nie powinno niepokoić.

Sprawdź koniecznie

Od 16 września Polacy powyżej 12 r.ż. mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. Obecnie stosowane są dwie szczepionki:

  • Comirnaty Original/Omicron BA.1 (Pfizer/BioNTech)
  • Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1 (Moderna)

Drugi booster przyjąć mogą wszystkie osoby w wieku 12+, pod warunkiem że mają za sobą podstawowy schemat szczepienia i pierwszy booster, a od ostatniej iniekcji minęły co najmniej trzy miesiące.

Takie skutki uboczne mogą wystąpić po czwartej dawce szczepionki przeciwko COVID-19

Europejska Agencja Leków informuje, że skutki uboczne obserwowane w przypadku zaadaptowanych szczepionek były porównywalne do tych obserwowanych w przypadku oryginalnych i były zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić po czwartej dawce szczepionki przeciwko COVID-19? Sprawdź teraz w poniższej galerii:

To Cię może zainteresować

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski