Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takiego miejsca tutaj nie było. Wybudowano park z wieloma atrakcjami. Zobacz, co zyskali mieszkańcy Starołęki!

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W Parku Rekreacji Starołęka Mała pomyślano o atrakcjach dla poznaniaków w każdym wieku
W Parku Rekreacji Starołęka Mała pomyślano o atrakcjach dla poznaniaków w każdym wieku Łukasz Gdak
W miejscu dawnych ogródków działkowych - boiska, plac zabaw, siłownia i wiele innych atrakcji, służących rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Już wkrótce poznaniacy będą mogli korzystać z uroków Parku Rekreacji Starołęka Mała.

Park powstał między ulicami Forteczną, Romana Maya oraz Okopową. Jego budowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku (pod koniec października).

– Gotowe są boiska – wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oraz do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout. Powstało też miejsce do gry w szachy i tenisa stołowego, pojawiły się elementy małej architektury, między innymi ławki i kosze na śmieci – wymienia Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, które odpowiada za realizację tego przedsięwzięcia. I dodaje, że znajduje się tutaj również nowy parking.

Czytaj też: Poznań: Obiecali mieszkańcom Starołęki, że wytną jak najmniej drzew. Okazało się, że wyrąbią prawie wszystkie

W parku posadzono drzewa, krzewy ozdobne, posiano ozdobne trawy. Deszczówka będzie odprowadzania do kolektora deszczowego. Jej nadmiar trafi do zamontowanych na tym terenie zbiorników retencyjnych. Dzięki specjalnemu systemowi będzie ona wykorzystana do podlewania terenów parkowych. Na terenie parku zainstalowano oświetlenie oraz kamery monitoringu.

Wykonawca został zobowiązany do udzielenia gwarancji na pięć lat. Budowa parku, jedynego tego rodzaju miejsca w tej części Poznania, kosztowała ok. 2,5 mln zł.

Zobacz również: Poznań: Spór wokół parku rekreacyjnego Starołęka Mała rozgorzał na nowo

Kontrowersyjny pomysł

Przypomnijmy, że budowa parku wzbudziła wiele kontrowersji i podzieliła lokalną społeczność. Jedni chcieli, by powstał, drudzy – protestowali. Nie zgadzano się na zbyt dużą wycinkę drzew. Wskazywano, że projekt zawiera wiele błędów, które będą skutkować zalewaniem parku. Wskazywano również na wysokie koszty budowy systemu wodociągowego.

Na Starołęce dotychczas nie było takich miejsc, jak ten park.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski