Taniej, czyli na pewno NIE lepiej

  Taniej, czyli na pewno NIE lepiej

  MI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Plewiska, Naramowice, Suchy Las - części Poznania i okoliczne miejscowości. Mają kilka wspólnych mianowników. Głównym jest to, że trudno z nich dojechać do centrum Poznania.
  Taniej, czyli na pewno NIE lepiej
  Zobacz komentowany artykuł: Dwa remonty utrudniają dotarcie do Junikowa

  Gdy budowano nowe osiedla, to wszyscy chcieli mieć taniej. Deweloperzy - by przyciągnąć klientów i zarobić, przyszli mieszkańcy - by nie wydawać za dużo na nowe lokum, by kredyt i odsetki były mniejsze. Lokalna władza - bo był zysk od przedsiębiorcy (podatki), a nowi lokatorzy - zadowoleni, bo mają gdzie taniej mieszkać. I władza o nich dba.

  Jednak teraz okazuje się, że to tańsze dostarcza wielu problemów. Głównie komunikacyjnych. Bo budując tanie, a raczej tańsze domy nikt nie przejmował się dojazdami. I teraz trzeba za to płacić, stojąc w korkach. Denerwując się, czy dziecko będzie na czas w przedszkolu, żona w pracy lub u lekarza.

  Nagle okazuje się, że trzeba setki milionów wydać na nową linię tramwajową, dziesiątki milionów na wiadukt. Oczywiście na to złożą się już wszyscy. Ci, którzy woleli zapłacić więcej, by nie stać w zatorach, jak i ci, co mieszkają na nowych peryferiach lub podpoznańskich osiedlach.

  Może czas pomyśleć o tym, by deweloper nie tylko zajmował się wybudowaniem i sprzedażą mieszkań, ale również miał swój udział w stworzeniu chociaż części infrastruktury komunikacyjnej. By zamknięcie jednego przejazdu kolejowego nie paraliżowało niemal całej miejscowości. Może lepszy dojazd przysporzy mu klientów i to bardziej niż trochę niższa cena.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo