Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Budma 2020 już otwarte. Do piątku w Poznaniu można oglądać tysiące produktów, brać udział w debatach i pokazach na MTP

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Budma to największe w kraju spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych.Kolejne zdjęcie --->
Budma to największe w kraju spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych.Kolejne zdjęcie --->Waldemar Wylegalski
Targi Budma 2020 trwają w Poznaniu do piątku (7 lutego). To największe w kraju spotkanie branży budowlanej i architektonicznej, okazja do poznania rynkowych nowości, nawiązania kontaktów oraz nagradzania najlepszych. Przyjazne i dostępne budownictwo to temat przewodni tegorocznych targów. Ponad tysiąc wystawców z Polski i zagranicy zaprezentuje swoją ofertę produktów i rozwiązań dla budownictwa i architektury.

Na targach zostanie zaprezentowanych szereg nowości: od materiałów konstrukcyjnych, przez chemię budowlaną i materiały wykończeniowe. Wiele z nich jest podporządkowanych głównej myśli przewodniej targów: budownictwu przyjaznemu zarówno ludziom, którym służy, jak i środowisku. Można więc oglądać między innymi systemy dociepleń, okna i drzwi o wyższej izolacyjności, systemy sterowania instalacjami w budynkach.

Nowości także z Wielkopolski
Wśród licznych nowości będzie można znaleźć także premiery z Wielkopolski. Niedawno wprowadzone do produkcji płyty włókno-cementowe Scalamid z nadrukiem cyfrowym prezentuje spółka Poz Bruk z Soboty pod Rokietnicą.

Płyty opracowywano przez cztery lata, uzyskując właściwości niepasujące na pierwszy rzut oka do betonowej szarej płyty - materiał jest wprawdzie mocny i twardy, jednak przy tym jego podstawową zaletą jest elastyczność, najwyższa klasa odporności ogniowej i możliwość nadrukowania dowolnych wzorów. Na targach będą pokazane przykłady wykorzystania płyt w na zewnątrz i wewnątrz budynku, a także przy budowie podłogi czy nawet wytwarzaniu mebli.

Tradycyjnie już nowości i premiery będą specjalnie oznaczone, by łatwo było je odnaleźć zwiedzając targi. To łącznie 39 różnych produktów.

Jak co roku Budma jest także okazją do spotkania architektów i rozmów o architekturze. W Iglicy (pawilon nr 11) 5 i 6 lutego (środa i czwartek) będzie odbywało się Forum Designu i Architektury.

Będą Złote Medale i statuetki Rogera Sławskiego
Targi to także okazja do nagradzania najlepszych. W trakcie Budmy zostaną wręczone Złote Medale MTP, statuetki nagrody im. Rogera Sławskiego za 2019 rok, przyznawane przez Wielkopolską Izbę Budownictwa.

Zostaną rozstrzygnięte także konkursy na najlepszy szkic architektoniczny, w którym zmagali się studenci i uczniowie, konkurs o nagrodę Architecture Budma Award, w którym są nagradzane najlepsze realizacje czy konkurs Acanthus Aureus, w którym nagradzane są stoiska targowe.

Wzmocnią punkt medyczny
W związku z epidemią koronawirusa działający zazwyczaj w czasie wydarzeń na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich punkt medyczny pracuje we wzmocnionym składzie. Zespół medyczny jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz szpitalem.

Dodatkowo jeszcze staranniej będzie utrzymywana czystość. Jak zapewniają przedstawiciele MTP, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych toalety, poręcze i klamki będą wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekowane przez serwis sprzątający. Dodatkowo, w toaletach na terenie targów, umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a także zawiśnie instrukcja dotycząca prawidłowego mycia rąk. W pawilonach rozwieszono także oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w trzech językach.

Zwiedzanie, bilety
Targi można zwiedzać od wtorku 4 lutego do piątku 7 lutego. Od wtorku do czwartku (4-6 lutego) pawilony są otwarte dla zwiedzających od godziny 9 do 17. W piątek, 7 lutego, od godziny 9 do 16.

Bilety na targi można kupić online lub w kasach.

Kasy są czynne pół godziny przed otwarciem targów (o godzinie 8.30) i zamykane na pół godziny przed zamknięciem ekspozycji. (We wtorek, środę, czwartek o godzinie 16.30, w piątek o godzinie 15. 30).

Cena biletu jednorazowego wstępu dla profesjonalistów (po rejestracji) to w dniach od 4 do 6 lutego 45 złotych, 7 lutego - 40 złotych. Dla szerokiej publiczności bilet kosztuje do czwartku 80 złotych, w piątek 50 złotych.

Bilet wielokrotnego wstępu po rejestracji kosztuje 75 zł, bez rejestracji trzeba wydać 155 zł

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski