W dniach 21-22 maja w krotoszyńskiej firmie Mahle odbyły się Targi Pracy. Z zaproszenia skorzystało ponad pół tysiąca osób, które mogły zapoznać się z pracą w tej firmie. Targi Pracy w Mahle, które odbyły się na terenie zakładu, dla wielu osób stanowiły możliwość zapoznania się ze specyfiką firmy i jej bogatą ofertą pracy oraz wytwarzanych tam produktów.

Już od wejścia na teren firmy po wcześniejszym otrzymaniu identyfikatora można było obejrzeć wystawę zdjęć z warsztatów szkolnych, na których młodzież z powiatu uczy się zawodu pod kątem Mahle. Nie jest bowiem tajemnicą, że firma  ściśle współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, z którą to latem 2015 roku podpisała umowę patronacką na kształcenie młodzieży w trzech kierunkach: operatora maszyn i urządzeń odlewniczych, operatora obrabiarek skrawających i technika mechanika. Przed najzdolniejszymi uczniami jawi się zatem szansa zdobycia doświadczenia podczas zagranicznych praktyk w oddziałach firmy oraz finalnie możliwość rozpoczęcia pracy zawodowej w Mahle. 

Oprócz tego zwiedzający mieli możliwość obejrzenia ekspozycji małych silników i oprzyrządowania z zainstalowanymi wyrobami Mahle, bogatej pezentacji o firmie oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o niej.

Czekały na nich również stanowiska szybkiej rekrutacji, gdzie doświadczona kadra pomagała złożyć swoje CV i wypełnić kwestionariusz. Każdy mógł również zapoznać się z ekspozycją nagród i wyróżnień dla firmy oraz obejrzeć ciekawe filmy z funkcjonowania Mahle. Organizowano również wycieczki po całej firmie.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!