Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi reklamują się plakatami. Częściowo nielegalnie... [ZDJĘCIA]

Krystian Lurka
Wszystkie zauważone przez nas plakaty znajdujące się w miejscach do tego nieprzeznaczonych zostaną usunięte - zapowiadaja organizatorzy Career Expo
Wszystkie zauważone przez nas plakaty znajdujące się w miejscach do tego nieprzeznaczonych zostaną usunięte - zapowiadaja organizatorzy Career Expo Paweł Miecznik
14 listopada rozpoczynają się targi "Career Expo". Można się o tym dowiedzieć z plakatów rozwieszonych (jak się okazuje częściowo nielegalnie) przy głównych ulicach Poznania.

Teatralka, okolice PKP i ulice przylegające do Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także Żeromskiego i Fredy - wszędzie tam na słupach i skrzynkach elektrycznych poprzyklejane są afisze, które - zdaniem mieszkańców - szpecą Poznań.

- Wiele krajów Europy Zachodniej już dawno zrozumiało, że taka forma reklamy po prostu zaśmieca miasto. U nas ta świadomość dopiero raczkuje, a plakaty takie jak te można bardzo często spotkać gdzie popadnie - mówi Kamil Newczyński, poznaniak, autor bloga "SocialTalk", który w internecie nagłośnił sprawę.

Jego zdaniem większość ludzi jest przeciwna nielegalnym plakatom reklamowym. Kamil Newczyński pyta zatem:
- Czy reklama, które irytuje, może być skuteczna? Wątpię - sam sobie odpowiada.

W to, że plakaty mogą być skuteczne nie wątpi za to organizator targów. Jak mówi Anna Rakoczy z "Career Expo" kilka tysięcy plakatów reklamuje ich wydarzenie.
- Działa dla nas kilkunastu wolontariuszy - mówi. Na pytanie, kto jest winny temu, że w mieście jest tyle nielegalnych reklam odpowiada: - Wolontariusze, których zadaniem była dystrybucja plakatów w legalnych miejscach, a zaczęli je rozklejać bez pozwoleń.

Organizatorka podkreśla jednak, że nigdy nikt z "Career Expo" nie wydawał zlecenia na rozklejanie plakatów w nielegalnych punktach.

- Niestety nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnych osób, ale już zareagowaliśmy - tłumaczy A. Rakoczy i zapowiada: - Wszystkie zauważone przez nas plakaty znajdujące się w miejscach do tego nieprzeznaczonych zostaną usunięte.

Mimo zapewnień organizatorów do tej pory nie wszystkie plakaty zniknęły.

O problemie wie MPK, które odpowiada za słupy i skrzynki elektryczne. Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK przyznaje: - Niektóre ulice niemal toną w powodzi pomarańczowych plakatów "Career Expo".

Jak twierdzi Gajdzińska od dawna jest prowadzona walka z taką nielegalną reklamą.
- Jest ona jednak nierówna. Gdy w jednym miejscu usuniemy plakaty pojawią się w innym.

Iwona Gajdzińska na pytanie dlaczego nie można wygrać z szpecącymi reklamami, odpowiada:
- Proszę skontaktować się ze strażą miejską i ich wypytać o przyczyny nieskutecznej walki z nielegalnymi plakatami - mówi. I dodaje, że MPK może jedynie zrywać bezprawnie umieszczone reklamy. Za karanie osób, które je montują odpowiada straż miejską.

Jacek Kubiak ze Straży Miejskiej Miasta Poznania tłumaczy:
- Prowadzimy działania wobec osób, które umieszczają plakaty w nielegalnych miejscach. W tym roku ukaraliśmy 99 osób.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski