Do Międzynarodowych Targów Instalacyjnych oraz Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń Securex, które trwają od poniedziałku, dziś dołączyła kolejna impreza - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Ratownictwa i Pożarnictwa SAWO.

W tym roku bierze w nich udział ponad 230 wystawców z 23 krajów. Wśród wystawianych przez nich produktów jest 27 absolutnych nowości, które właśnie na targach mają swoją rynkową premierę. Oprócz środków ochrony osobistej, takich jak kaski, maski, gogle, rękawice czy obuwie ochronne, można wśród nich zobaczyć między innymi automat BHP, służący do wydawania np. kasków, ubrań czy narzędzi, oraz krzesełko ewakuacyjne, pozwalające bezpiecznie i bez wysiłku przetransportować po schodach osobę niepełnosprawną.

Zobacz też: Securex: Napad na bank w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy w czasie tegorocznych targów SAWO powstała specjalna Strefa Ergonomii.

Można w niej oglądać ergonomiczne rozwiązania takich firm jak Dalmec (produkującej ramiona robotów przemysłowych), Ejendals (oferującej rękawice robocze i obuwie), Granberg (specjalizującej się w produkcji rękawic), JSP (produkującej hełmy, kaski, gogle, środki ochrony słuchu i układu oddechowego oraz sprzęt asekuracyjny), a także stanowiska pracy biurowej przygotowane przez Fabrykę Mebli Biurowych MARO.

Uzupełnieniem ekspozycji było także VIII Forum Ergonomiczne oraz prezentacja pt. „Ergonomia w Volkswagen Poznań” prezentująca praktykę w tym zakresie.
Wszystkie trzy imprezy targowe potrwają do czwartku. W środę i czwartek można je zwiedzać od 9 do 17, jutro od 9 do 16.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!