Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Ósmego Dnia: Festiwal Okupacyjny trwa

sdr
Archiwum
Festiwal Okupacyjny Trwa. W Teatrze Ósmego Dnia niemal każdego dnia odbywają sie spektakle lub debaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto Circus Ferus zaprasza na premierę spektaklu "3p"

Piątek 7 listopada
Praca ludzi kultury postrzegana jest przez innych przede wszystkim jako przyjemna pasja. Oni sami często postrzegają ją jako wyjątkową. Tymczasem sytuacja materialna i socjalna pracowników kultury i sztuki ulega pogorszeniu. Mają te same problemy, z którymi zmagają się inni pracownicy najemni: zamrożony fundusz płac, spadek realnych wynagrodzeń, likwidacja etatów, niepłatne nadgodziny i dysproporcja w zarobkach między szeregowymi pracownikami a dyrekcją. W związku z tym chcemy zastanowić się, jak budować szersze pracownicze sojusze i organizować się, by wpływać na własne zakłady pracy.
Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli/przedstawicielek Inicjatywy Pracowniczej z: Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Teatru Ósmego Dnia, Galerii Miejskiej „Arsenał” i Bunkra Sztuki w Krakowie.

Piątek i sobota 7 i 8 listopada
Premiera Circus Ferus - „3p“. Zapowiada się „męski” spektakl: choreografia Kacpra Lipińskiego, muzyka Artura „Sosen” Klimaszewskiego a wykonanie – Kuby Kaprala, Grzegorza Ciemnoczołowskiego i Dominika Złotkowskiego. Co zobaczymy na scenie? Trudno przewidzieć. Nie wiadomo, bać się, czy cieszyć, bo kompania Circus Ferus, organizująca przedsięwzięcie, jest nieprzewidywalna.

Niedziela 9 listopada
Fundacja i Przyjaciele Teatru Ósmego dnia konsekwentnie „okupują”, zapraszając publiczność na spektakle i debaty.
Projekt „Miasto otwarte” to próba portretu Poznania i jego elit politycznych, biznesowych i kulturalnych. Inspiracją będą m.in. utajnione protokoły sesji Rady Miasta Poznania, podczas której dyskutowano o molestowaniu chórzystów Polskich Słowników przez Wojciecha Kroloppa, list w obronie dobrego imienia abp. Juliusza Paetza, zapis dyskusji na komisji kultury i sesji Rady Miasta na temat działalności Teatru Ósmego Dnia oraz pokazu spektaklu Golgota Picnic w ramach Malta Festival 2014.

Czwartek 13 listopada
Panel dyskusyjny z udziałem pracowników/pracownic instytucji zależnych od samorządu, w tym opiekunek z poznańskich żłobków, sprzątaczek i pracowników poznańskich instytucji kultury. W mieście „know-how” pracują oni często na śmieciowych umowach.

Instytucje kultury, jako pole walki, czyli jak się organizować - debata, Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44), 7 listopada, godzina 18, wstęp wolny

„3p”, Teatr Ósmego Dnia (Ratajczaka 44), 7 i 8 listopada godzina 20.30, bilety: 15

„Miasto otwarte”, Teatr Ósmego Dnia (Ratajczaka 44), 9 listopada, godzina 19, wstęp wolny

Debata: „Dość wyzysku w mieście „know-how”, 13 listopada, godzina 18, wstęp wolny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski