Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na premierę „Niedźwiedziej Symfonii”. Koncert Orkiestry Antraktowej będzie można oglądać na żywo przez VOD

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu powstała pięć lat temu. Jej założycielami są dyrektor artystyczny teatru Maciej Nowak, a także jej dyrygent Adam Domurat. Orkiestrę tworzą zawodowi muzycy, ale też amatorzy-pasjonaci. Liczy się przede wszystkim „miłość do muzyki i nienaganna umiejętność gry na instrumencie”. Tym samym, orkiestra przy Teatrze Polskim może nie tylko pochwalić się wspaniałym wykonawstwem, ale posiada ważny walor społeczno-edukacyjny.
Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu powstała pięć lat temu. Jej założycielami są dyrektor artystyczny teatru Maciej Nowak, a także jej dyrygent Adam Domurat. Orkiestrę tworzą zawodowi muzycy, ale też amatorzy-pasjonaci. Liczy się przede wszystkim „miłość do muzyki i nienaganna umiejętność gry na instrumencie”. Tym samym, orkiestra przy Teatrze Polskim może nie tylko pochwalić się wspaniałym wykonawstwem, ale posiada ważny walor społeczno-edukacyjny. materiały prasowe Teatru Polskiego w Poznaniu
W najbliższą niedzielę 10 stycznia Teatr Polski w Poznaniu zaprezentuje „Niedźwiedzią symfonię”, w ramach której Orkiestra Antraktowa zaprezentuje twórczość słynnego klasyka wiedeńskiego Josepha Haydna. Koncert będzie dostępny online na platformie VOD!

Tematem najnowszego koncertu Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu pod kierownictwem muzycznym Adama Domurata będzie Symfonia C-dur nr 82 „Niedźwiedź” (Hob. I:82), której autorem jest Joseph Haydn – jeden z najwybitniejszych kompozytorów wiedeńskich. Jak zauważają przedstawiciele poznańskiego teatru, jego „Niedźwiedzia symfonia” powszechnie określana jest mianem „paryskiej”, ze względu na fakt, że autor napisał ją na specjalne zamówienie z Francji.

– Swój podtytuł utwór zawdzięcza ostatniej części, w której partię instrumentów basowych Francuzi skojarzyli z pomrukami niedźwiedzia. To pogodne dzieło okazało się jednym z wielu, które zyskały przydomek dzięki wyobraźni odbiorców. Doskonałą kontynuacją stworzonego przez Haydna rysu symfonii klasycznej, i przy okazji szansą na dalszy rozwój tego gatunku, stały się dzieła Beethovena – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które jest doskonałą propozycją na niedzielne popołudnie dla każdego melomana.

Liczy się pasja!

Warto przypomnieć, że Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu powstała pięć lat temu. Jej założycielami są dyrektor artystyczny teatru Maciej Nowak, a także jej dyrygent Adam Domurat. Orkiestrę tworzą zawodowi muzycy, ale też amatorzy-pasjonaci. Liczy się przede wszystkim „miłość do muzyki i nienaganna umiejętność gry na instrumencie”. Tym samym, orkiestra przy Teatrze Polskim może nie tylko pochwalić się wspaniałym wykonawstwem, ale posiada ważny walor społeczno-edukacyjny.

Premierowy koncert „Niedźwiedzia symfonia” w wykonaniu Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu będzie można obejrzeć w niedzielę 10 stycznia o godz. 16 za pośrednictwem platformy vod.teatr-polski.pl – KLIKNIJ TUTAJ!. Cena biletu: 10 zł.

Kluby w Poznaniu zawsze tętniły życiem. Gdzie kiedyś bawili się poznaniacy? Oto kultowe, nieistniejące już kluby, puby i dyskoteki we stolicy Wielkopolski. Zobaczycie je, klikając w galerię zdjęć powyżej. Jeśli macie zdjęcia z takich imprez, wyślijcie nam je mailem: wydawca@glos.com z tytułem KLUBY. Dołączymy wszystkie do historyczno-klubowej galerii w naszym serwisie!

Kluby i dyskoteki w Poznaniu, których już nie ma, a kiedyś b...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski