Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teatry w Poznaniu: Te miejsca warto odwiedzić po epidemii. Zobacz, gdzie w Poznaniu obejrzysz spektakle [PRZEWODNIK PO TEATRACH W POZNANIU]

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Prezentujemy szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne.
Prezentujemy szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne. Paweł Miecznik
Dzięki naszemu zestawieniu teatrów w Poznaniu, sprawdzisz, gdzie po zakończeniu rządowych obostrzeń w wyniku epidemii obejrzysz spektakle teatralne. Prezentujemy kompletną listę poznańskich teatrów – zarówno tych dużych, jak i kameralnych.

W Poznaniu istnieje 13 teatrów z własną siedzibą lub działających w jednym miejscu na stałe. Każdy z nich może pochwalić się ciekawym i odrębnym programem. Warto sprawdzić, gdzie się znajdują i czym się charakteryzują. Poniżej znajdziecie szczegółowy wykaz teatrów w Poznaniu, do których warto udać się po epidemii, by obejrzeć spektakle teatralne.

TEATRY W POZNANIU [Adresy, dane kontaktowe, szczegółowe informacje]

TEATR WIELKI

O teatrze: To jeden z najpopularniejszych i jednocześnie największych teatrów w Poznaniu. Posiada 874 miejsc, 3 balkony i 3 loże. Spektakle w nim wystawiane są od 1919 roku. Jego dyrektorką jest Renata Borowska-Juszczyńska.

TEATR NOWY

O teatrze: Poznański teatr dramatyczny, w którym spektakle odbywają się w trzech odrębnych salach – Dużej Scenie (365 miejsc), Scenie Nowej (150 miejsc) i Trzeciej Scenie (78 miejsc). W obecnym kształcie Teatr Nowy działa od 1973 roku, choć powstał już w 1923 roku.

TEATR POLSKI

O teatrze: To najstarszy teatr w Poznaniu, działający od 1875 roku. Warto podkreślić, że dysponuje aż czterema scenami – Dużą Sceną, Malarnią (scena kameralna na 100 osób), Galerią (scena na małoobsadowe spektakle na 40 osób) oraz Piwnicą pod Sceną (przestrzeń otwarta).

TEATR MUZYCZNY

O teatrze: Teatr rozpoczął działalność w 1956 roku, wówczas jako Państwowa Operetka Poznańska. Od 2013 roku dyrektorem teatru, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, jest Przemysław Kieliszewski.

POLSKI TEATR TAŃCA

O teatrze: Pierwszym dyrektorem Polskiego Teatru Tańca, założonego w 1973 roku, był Conrad Drzewiecki. W latach 1988-2017 jego dyrektorką była Ewa Wycichowska, zaś obecnie kieruje nim Iwona Pasińska.

TEATR ANIMACJI

O teatrze: To jeden z najsłynniejszych teatrów lalkowych w Polsce. Istnieje od 1945 roku, jednak w Centrum Kultury Zamek działa od 1978 roku. Od 2017 roku kieruje nim Piotr Klimek.

SCENA ROBOCZA

O teatrze: To poznański teatr dla wymagającego, bardziej poszukującego widza. Warto jednak podkreślić, że Scena Robocza to nie tylko spektakle, ale również szereg innych wydarzeń, takich jak spotkania z artystami czy warsztaty.

SCENA NA PIĘTRZE

O teatrze: Scena na Piętrze to poznański teatr impresaryjny, który działa w ramach Estrady Poznańskiej od 27 marca 1979 roku. – To z jednej strony nazwa teatru, a z drugiej miejsce w którym odbywają się najróżniejsze imprezy artystyczne: spektakle, koncerty, występy kabaretowe – podkreślają przedstawiciele Sceny.

REPUBLIKA SZTUKI TŁUSTA LANGUSTA

O teatrze: W tym miejscu odbywają się nie tylko spektakle, ale wiele wydarzeń związanych z innymi dziedzinami sztuki. Jak podkreślają twórcy Republiki Sztuki Tłusta Langusta, to „kulturalna przestrzeń w samym centrum miasta, otwarta na inicjatywy i przyjazna spotkaniom”.

MÓJ TEATR

O teatrze: Mój Teatr to prywatny teatr z salą na 50 miejsc dla widzów, którzy cenią sobie bardziej kameralne spektakle. Za jego utworzenie odpowiada Marek Zgaiński. Teatr działa nieprzerwanie od 2011 roku.

TEATR U PRZYJACIÓŁ

O teatrze: To przykład jednego z bardziej oryginalnych teatrów znajdujących się w Poznaniu. Jego historia rozpoczęła się w 2003 roku i od początku związana jest z niemniej kameralnym miejscem – Kawiarnią Literacką U Przyjaciół. To teatr, który stawia na literaturę i społeczność.

KINO TEATR APOLLO

O teatrze: Kino Teatr Apollo prezentuje zarówno spektakle teatralne, jak i seanse filmowe. To ciekawy przykład łączenia dwóch dziedzin sztuki, które koegzystują ze sobą w dwóch salach (389 i 88 miejsc).

TEATR CORTIQUÉ ANNY NIEDŹWIEDŹ

O teatrze: Teatr Anny Niedźwiedź to przede wszystkim efektowne widowiska, w których główną rolę odgrywają tancerze, akrobaci oraz śpiewacy. W budynku znajduje się sala na 300 miejsc i – co warto podkreślić – szkoła baletowa.

STUDIO TEATRALNE BLUM

O teatrze: Teatr powstał w 2003 roku, a jego założycielami są Lucyna Winkel i Artur Szych. Ciekawostką jest, że to pierwszy polski teatr tworzący przedstawienia dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski