Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tęczowy boa czeka na właściciela. Znaleziono go między przesyłkami w jednej z sortowni Poczty Polskiej

AM
Boa został przekazany do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które szuka teraz nowego lub starego właściciela węża.
Boa został przekazany do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które szuka teraz nowego lub starego właściciela węża. Pixabay
We wtorek, 9 czerwca pracownicy sortowni Poczty Polskiej odkryli między przesyłkami kolumbijskiego boa tęczowego. Egzotyczny podróżnik przebywał tam nielegalnie, wśród usług Poczty Polskiej znajduje się jedynie transport ptaków i owadów. Zwierzę czeka na swojego właściciela.

Tęczowego boa ukrytego między paczkami odkryli pracownicy Poczty Polskiej w sortowni w Kielcach. Podczas porannej zmiany wąż pełzał pomiędzy paczkami.

Czytaj też: W poznańskim zoo urodziły się małe manule. Te piękne i tajemnicze zwierzęta są bardzo podatne na choroby, grozi im wyginięcie

Na miejsce wezwano policję i straż pożarną, które schwytały zwierzę. Wąż został przekazany do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Oddział Kielce, które szuka teraz nowego lub starego właściciela gada. Jak informuje Poczta Polska nie ma pewności, kiedy wąż uciekł, z której przesyłki oraz jak długo mógł się ukrywać między paczkami przed znalezieniem.

– Zgodnie z regulaminami usług pocztowych w paczkach i przesyłkach kurierskich można wysyłać jedynie żywe ptaki lub owady. Apelujemy o odpowiednie zapakowanie tych zwierząt i właściwe oznakowanie przesyłki. Niedozwolone jest wysyłanie innych zwierząt, jednak znalezienie węża lub innego egzotycznego i niebezpiecznego zwierzęcia, które wyszło z przesyłki zdarzało się już niejednokrotnie. Doręczaliśmy też kiedyś pawia, któremu z paczki wystawał ogon - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. - Przesyłanie żywych zwierząt, innych niż dozwolone, może być niebezpieczne dla zwierzęcia, a jednocześnie stanowić zagrożenie dla pracowników Poczty – podkreśla Justyna Siwek.

Czytaj też: Zoo Poznań otwiera się ponownie 19 czerwca. Nie dojedziesz tam jednak Maltanką, nie zobaczysz też niektórych zwierząt. Jakie zmiany czekają?

Realizacja wysyłki przesyłek z zawartością żywych ptaków oraz owadów (w szczególności piskląt ptactwa domowego oraz pszczół) zgodnie z regulaminami usług Poczty Polskiej następuje wyłącznie w paczce pocztowej lub usłudze kurierskiej Pocztex w serwisach: Ekspres 24, Kurier Miejski lub Kurier Bezpośredni z obligatoryjną opcją „ostrożnie”.

Nadawca zobowiązany jest do zapewnienia opakowania dostosowanego do przesyłanej zawartości i spełniającego wymogi określone w przepisach o ochronie zwierząt, a także do oznaczenia przesyłki nalepką lub wyraźnym napisem, w kolorze czerwonym: „ŻYWE ZWIERZĘ” i „OSTROŻNIE” oraz napisami wskazującymi górę i dół przesyłki.

ZOBACZ TEŻ:

W Polsce dzień kota obchodzony jest 17 lutego. Z tej okazji zobacz 14 ciekawostek na ich temat: jak długo żył rekordzista wśród kotów? Której łapy najczęściej używają - prawej czy lewej? Ile godzin śpią na dobę? Sprawdź ---->

14 ciekawostek o kotach. Ile lat żyje kot, do czego służą mu...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski