Tenis: Agnieszka Radwańska w IV rundzie Australian Open. Pokonała Heather Watson

JAC
Agnieszka Radwańska awansowała do IV rundy tenisowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne Park (pula nagród 30 mln dolarów). W III rundzie polska tenisistka pokonała Heather Watson z Wielkiej Brytanii 6:3, 6:1.

Pojedynek Polki z Brytyjką był wyrównany jedynie na początku pierwszego seta. Przy wyniku 2:2, Radwańska przełamała serwis rywalki, a potem wygrała seta 6:3 w ciągu 36 minut. Drugi set był bez historii, mimo że trwał 48 minut, a to ze względu na przerwę spowodowaną padającym deszczem.

Zawodniczki musiały poczekać na zamknięcie dachu nad kortem Hisense. Radwańska szybko potem wygrała tego seta 6:1 i wywalczyła awans do IV rundy. W tej fazie Polka zagra z jedną z zawodniczek Serbii - Aną Ivanović lub Jeleną Janković.