Tenis. Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Sofii

OPRAC.:
Krzysztof Kawa
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Kamil Majchrzak wygrał z Litwinem Ricardasem Berankisem 7:5, 6:2 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP 250 na kortach twardych w Sofii. Było to pierwsze spotkanie tych zawodników w meczach zawodowego cyklu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Pomimo niewykorzystania piłki setowej przy stanie 5:4, Majchrzak zdołał wygrać gema przy swoim podaniu, a następnie przełamać Litwina wychodząc na prowadzenie. W drugim secie Polak radził sobie lepiej - wygrał go po ośmiu gemach, w trakcie ostatniego przełamując rywala bez straty punktu.

W drugiej rundzie zajmujący 119. miejsce w rankingu ATP Majchrzak, zmierzy się ze zwycięzcą meczu Niemca Oscara Otte, który rozstawiony jest z numerem ósmym, ze Szwedem Dragosem Nicolae Madarasem.

We wtorkowym meczu pierwszej rundy debla zagra dwóch Polaków. Rozstawieni z numerem czwartym Jan Zieliński oraz Monakijczyk Hugo Nys zmierzą się z Szymonem Walkowem i Hunterem Reese'em (USA).