PaW
Maja Chwalińska awansowała w debiucie na Wimbledonie do 2. rundy gry pojedynczej east news
W 1. rundzie gry pojedynczej wielkoszlemowego Wimbledonu, Polka Maja Chwalińska wygrała z czeską tenisistką Kateriną Siniakovą 6:0, 7:5. Mecz trwał niespełna półtorej godziny. Za awans do kolejnej rundy, w której zmierzy się z Amerykanką Alison Riske, Chwalińska zarobiła 78 tysięcy funtów.

Turniej główny tegorocznego Wimbledonu rozpoczął się od… przerw. Po pół godziny grania, rywalizację tenisistów przerwał deszcz. Do szatni udała się i debiutująca w Wielkim Szlemie Maja Chwalińska, jak i Hubert Hurkacz.

Polka znakomicie rozpoczęła spotkanie, wygrywając w 25 minut pierwszego seta z Czeszką Kateriną Siniakovą gładko 6:0. Polka w światowym rankingu jest 170, a Czeszka 79.

Amerykanka Alison Riske wyeliminowała Ylena In-Albon ze Szwajcarii 6:2, 6:4.