Tenis: Koniec sezonu z medalami poznaniaków

ŁOS
Zespół AZS-u Poznań wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w kategorii kadetów
Zespół AZS-u Poznań wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w kategorii kadetów Fot. Zbigniewa Kowal
Mocnym akcentem zakończyły sezon poznańskie kluby rywalizujące w drużynowych mistrzostwach Polski w tenisie.

Złote medale wywalczyli juniorzy (zawodnicy do lat 18) Grunwaldu oraz kadeci AZS-u (do lat 16). Na trzecim stopniu podium stanęli młodzicy (do lat 14) akademickiego klubu.

Reprezentanci Grunwaldu w finałowym pojedynku pokonali KS Warszawiankę. O wygranej decydował lepszy bilans gemów (67:60), ponieważ przy stanie 3:3 w meczach singlowych i deblowych, remis był także w zdobytych setach - 8:8. W zwycięskiej ekipie grali: Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Jędrzej Sobkowiak, Adrian Andrzejczuk.

W doskonałych humorach zakończyli sezon na otwartych kortach również tenisiści AZS-u Poznań rywalizujący w DMP do lat 16. W finałowym spotkaniu gracze ze stolicy Wielkopolski pokonali SKT Sopot 6:0.

- Wszyscy chłopcy zagrali bardzo dobre zawody. Nie zawiedli liderzy: Piotr Matuszewski, Przemysław Michocki. Choć problemy przed finałowymi zawodami były. Kilka dni przed imprezą kontuzji nabawił się Adam Kaczmarek. Trzeba było zmienić układ drugiej pary deblowej. Jednak Wojciech Adamek i Maciej Szymankiewicz, mimo nieudanego pierwszego seta w turnieju, spisywali się potem świetnie - mówi Mikołaj Weymann, trener poznaniaków. Zespół AZS-u Poznań wystąpił w składzie: Piotr Matuszewski, Przemysław Michocki, Wojciech Adamek, Maciej Szymankiewicz, Wojciech Bratkowski oraz Norbert Tadyszak.

Z DMP z Torunia z medalem wrócili także młodzicy akademickiego klubu. W półfinale ulegli faworytom zawodów, ekipie Legii Warszawa. Natomiast w spotkaniu o brązowy medal pokonali KTA Wrocław.

W ekipie z Poznania wystąpili: Paweł Jankowiak, Bartosz Łosiak, Andrzej Urjasz, Bartosz Pilaczyński, Jan Mejer. Trenerem drużyny był Dariusz Drzewiecki.