Tenis: Magda Linette w finale w Seulu. Zawodniczka AZS Poznań zagra w niedzielę z Czeszką Karoliną Muchową

Finał w Seulu będzie trzecim w karierze Magdy Linette.
Finał w Seulu będzie trzecim w karierze Magdy Linette. Andrzej Szkocki
Magda Linette (obecnie 48. na liście WTA), rozstawiona w imprezie z numerem czwartym, awansowała w sobotę do finału tenisowego turnieju rangi WTA International Korea Open w Seulu (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

Magda Linette w bardzo zaciętym i wyrównanym półfinale pokonała po dwóch tie breakach rozstawioną w turnieju z numerem drugim Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową (37 WTA) 7:6 (7-5), 7:6 (9:7). Dwusetowy mecz trwał nieco ponad dwie godziny.

W secie pierwszym tenisistka AZS Poznań prowadziła 5:3 i serwowała, by wygrać seta, ale swój serwis przegrała na sucho i seta rozstrzygnęła dopiero w tie breaku. Linette, która przy wyniku 5:4 nie wykorzystała dwóch piłek setowych przy podaniu rywalki, w tie brealu prowadziła już 6:2, ale Akelsandrowa wygrała kolejne trzy piłki, dopiero przy szóstym setbolu popełniła błąd dający seta Polce.

W secie drugim Linette po stracie podania w czwartym gemie przegrywała 1:3 i 2:4 oraz 3:5, lecz nie poddała się, po obronie trzech setboli doprowadzając do tie braeka. W nim tenisistka z Poznania, prowadząc 6:3, miała trzy piłki meczowe, w tym dwie pierwsze przy własnym serwisie, lecz ich nie wykorzystała, przy drugiej piłce meczowej popełniając podwójny błąd serwisowy.

Aleksandrowa wyszła nawet na prowadzenie w tym tie breaku 7:6, ale większą odporność na stres wykazała poznanianka, wygrywając ostatecznie tie breaka 9:7 i cały mecz w dwóch setach

W niedzielnym finale (transmisja w TVP Sport o godz. 7 czasu polskiego) Magda Linette zmierzy się z rozstawioną w Seulu z numerem trzecim Czeszką Karoliną Muchową (45 WTA). Obie tenisistki spotkają się po raz drugi. Po raz pierwszy grały ze sobą w ćwierćfinale niedawnego turnieju na nowojorskim Bronksie. Wówczas Magda Linette wygrała 6:7 (4-7), 6:4, 7:6 (7;3), a później triumfowała w całej imprezie wygrywając swój pierwszy turniej WTA w karierze.

Finał w Seulu będzie trzecim w karierze Magdy Linette, która stanie przed szansą odniesienia drugiego triumfu w turnieju rangi WTA, po wspomnianym wyżej sukcesie w Nowym Jorku.

Lech Poznań nie potrafił wygrać trzeciego meczu z rzędu. Kolejorz zaledwie zremisował na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:1. Mecz Lech - Jagiellonia oglądało na żywo 11 947 fanów. Byłeś na Bułgarskiej? Znajdź się na zdjęciach. Oto wielka galeria kibiców z meczu Lech - Jagiellonia.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1. Galeria kibiców na ...