Tenis: Magda Linette z Grunwaldu Poznań awansowała w...

Tenis: Magda Linette z Grunwaldu Poznań awansowała w Katowicach

LUMAR, AIP

Magda Linette wygrała ze Szwajcarką Stefanie Voegele 1:6, 7:5, 6:2
    1/11
    przejdź do galerii

Magda Linette wygrała ze Szwajcarką Stefanie Voegele 1:6, 7:5, 6:2 ©Maciej Gapinski

Magda Linette z Grunwaldu Poznań wygrała ze Szwajcarką Stefanie Voegele 1:6, 7:5, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA Katowice Open.
    Mecz nie zaczął się dobrze. Linette wygrała wprawdzie pierwszego gema, przełamując podanie rywalki. Potem przegrała wszystkie gemy i pierwszego seta 1:6. W drugiej partii Voegele przełamała Linette na 4:3. Polka odrobiła stratę i prowadziła 5:4 i 6:5. W decydującym momencie przełamała rywalkę – 7:5.

W trzecim secie Linette wyszła na prowadzenie 3:0, a potem 5:1. Voegele przełamała serwis Linette i było 5:2. Polka było już jednak nie do zatrzymania, miała 40:15 przy podaniu rywalki i wykorzystała pierwszego meczbola.

Poznanianka w piątek zagra z Francuzką Pauline Parmentier – pokonała Brytyjkę Naomi Broady 6:4, 7:5, a w pierwszej rundzie wyeliminowała broniącą tytułu Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą. Mecz nie rozpocznie się wcześniej niż o godz. 18.