Tenis: Medale sekcji AZS-u Poznań

Maciej Łosiak
Zawodniczki i zawodnicy z sekcji tenisowej AZS Poznań startami w halowych imprezach rangi mistrzostw Polski potwierdzili, że od reprezentują najlepszy klub w kraju. Gracze ze stolicy Wielkopolski zdobywali medale od najmłodszych kategorii wiekowych - skrzaty do lat 12 - aż po seniorów.

Trzy złote medale wywalczył w zawodach rangi mistrzostw kraju seniorów Andrzej Kapaś (gra pojedyncza, podwójna oraz drużynowe mistrzostwo Polski razem z Piotrem Gadomskim). W rywalizacji kobiet w DMP na najwyższym stopniu podium stanęły Sylwia Zagórska i Barbara Sobaszkiewicz. Obie dorzuciły jeszcze najcenniejszy krążek w rywalizacji deblistek. S. Zagórska zajęła również trzecie miejsce w zmaganiach singlistek.

- W finale gry podwójnej razem z Basią zagrałyśmy bardzo dobry mecz. Pojedynek został rozstrzygnięty w supertie-breaku, którego wygrałyśmy 10:6. Uważam, że tworzymy zgrany duet i możemy rywalizować na najwyższym poziomie - mówi Sylwia Zagórska. - Najbliższe plany to udział w turniejach międzynarodowych i awans w klasyfikacji WTA.

Na słowa uznania zasługują także inne reprezentantki AZS-u. Sylwia Mikołajczuk podczas młodzieżowych mistrzostw Polski (do lat 21) była trzecia w grze pojedynczej, a w parze ze swoją klubową koleżanką Zuzanną Maciejewską zajęła pierwszą lokatę w debla. Udanie zaprezentowały się też juniorki. Bogna Nowicka dołożyła do medalowej kolekcji brązowy krążek w singla oraz złoto w grze podwójnej.

- Zachęcam najmłodszych adeptów do nauki i doskonalenia gry w tenisa w AZS-ie, bo jak widać, warto. Naszym wychowankiem jest m.in. Wojtek Fibak - mówi Jacek Muzolf, prezes sekcji tenisowej AZS.

Treningi odbywają się popołudniami, dwa razy w tygodniu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 61 851 85 95 lub na www.azstenis.pl.