Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tenis: podwójne złoto Dawida Taczały z AZS-u Poznań

Maciej Łosiak
Finaliści gry podwójnej. Od lewej stoją: Dawid Taczała, Mikołaj Lorens, Szymon Kielan oraz Borys Zgoła Fot. Grzegorz Zgoła
Świetnie w halowych mistrzostwach Polski do lat 12, które rozgrywane były w Centrum Tenisowym Sobota zaprezentowali się poznaniacy

W finale gry pojedynczej chłopców zmierzyli się dwaj zawodnicy AZS-u Poznań. Po wyrównanym pojedynku zwyciężył Dawid Taczała, który pokonał swojego klubowego kolegę Mikołaja Lorensa 4:6, 6:4, 10:7. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Jasza Szajrych (Grunwald Poznań), który zdobył medal brązowy. Jasza do turnieju głównego przebijał się z eliminacji.

- Zdecydowanie najtrudniejszy był mecz finałowy. Do ostatniej piłki musiałem być skoncentrowany - mówił po spotkaniu Dawid Taczała, uczeń piątej klasy SP nr 13. Młody gracz AZS-u trenuje od pięciu lat, a jego szkoleniowcem jest Zbigniew Lubański.

Na tym jednak nie koniec sukcesów poznaniaków. W grze podwójnej debel Taczała/Lorens stanął na najwyższym stopniu podium, pokonując w finale Borysa Zgołę (AZS Poznań) i Szymona Kielana (PKT Pabianice) 6:4, 6:4. Dla Borysa srebrny medal to sukces, ponieważ w lutym skończy dopiero 10 lat.

W rywalizacji dziewczynek również wygrywały faworytki. Złoto dla turniejowej "jedynki" Aleksandry Wierzbowskiej (WKS Wawel Kraków), która w całych zawodach straciła zaledwie 10 gemów. W ostatnim pojedynku pokonała Weronikę Baszak (niestowarzyszona) 6:1, 6:1. W rywalizacji deblistek na najwyższym stopniu podium stanęły Baszak/Wierzbowska.