Tenis: Pożegnanie Magdy Linette z Waszyngtonem. Poznanianka przegrała w ćwierćfinale z Chorwatką Donną Vekic

26-letnia Magda Linette nie sprostała o cztery lata młodszej Chorwatce Donnie Vekic, ale trzeba pamiętać, że rywalka jest od niej wyżej notowana w rankingu WTA Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Magda Linette (AZS Poznań) przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Waszyngtonie (z pulą nagród 250 tys. USD) z Chorwatką Donną Vekic 1:6, 6:7 (0:7). Mecz rozpoczął się już w piątek, ale przy stanie 3:0 dla Chorwatki został przerwany z powodu opadów deszczu.

W dokończonym sobotę spotkaniu poznanianka przy stanie 4:5 i własnym serwisie w drugim secie obroniła dwie piłki meczowe. Doprowadziła do tie-breaka, w który niepodzielnie na korcie panowała jej rywalka. Przedłużony pobyt Linette w stolicy USA oznacza, że nasza tenisistka nie będzie mogła wziąć udziału w eliminacjach wyżej notowanego turnieju w Montrealu. W kwalifikacjach wystąpią natomiast Alicja Rosolska i Magdalena Fręch.