Tenis: poznaniacy pięć razy na podium młodzieżowych mistrzostw Polski

ŁOS
Od lewej: Julia Przybylska (AZS Poznań) i Agata Bieńkowska (WTT Wejherowo). Srebrne medalistki MP Fot. Archiwum
Pięć medali - to dorobek tenisistów poznańskich klubów AZS-u i Grunwaldu, którzy startowali w młodzieżowych mistrzostwach Polski (do lat 21).

Turniej rozegrany został na kortach SKT Centrum Bydgoszcz.

W finale gry podwójnej zagrała Julia Przybylska (AZS Poznań) w parze z Agatą Bieńkowską (WTT Wejherowo). Poznańsko-pomorski debel uległ Magdalenie Fręch (ŁKT Łódź) i Aleksandrze Buczyńskiej (RKT Return Radom) 6:3, 0:6, 6:10. Warto podkreślić, że Fręch wywalczyła złoty medal w grze pojedynczej, choć ma dopiero 16 lat.

W deblu kobiet na trzecim stopniu podium stanęła inna tenisistka AZS-u - Bogna Nowicka. Poznanianka wspólnie z Justyną Pająk (ŁKT Łódź) dotarła do półfinału, w którym przegrała z późniejszymi mistrzyniami Polski.

W singla w rywalizacji mężczyzn brązowy medal dla Arkadiusz Kocyły (AZS Poznań), który w półfinałowym meczu skreczował z Mikołajem Jędruszczakiem z Torunia (zdobył złoty medal). Kocyła dołożył srebro w debla grając w parze z Wojciechem Lutkowskim (Legia Warszawa).Trzecie miejsce zajął też debel Grunwaldu - Karol Drzewiecki i Michał Nispoń.