Tenis: Poznanianka Magda Linette przebiła się już do półfinału turnieju WTA w chińskim Nanchangu

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Magda Linette awansując do półfinału turnieju WTA w Nanchangu już może się pochwalić najlepszym wynikiem w tym sezonie Fot. Archiwum Magdy Linette
Magda Linette (AZS Poznań, 80 WTA) awansowała w piątek do półfinału tenisowego turnieju WTA w chińskim Nanchangu (pula nagród 250 tysięcy USD).

W ćwierćfinale rozstawiona w imprezie z numerem 3 poznanianka pokonała w trzech setach reprezentantką Tajwanu En-Shuo Liang (405 WTA), niespełna 18- letnią mistrzynię wielkoszlemowego Australian Open juniorek, 6:3, 4:6,6:2. Poznanianka jest jedyną Europejką w fazie półfinałowej turnieju w Nanchangu.

W secie drugim Linette obroniła osiem piłek setowych i choć tę partię ostatecznie przegrała, w decydującym secie była wyraźnie lepsza. Kluczowe okazało się przełamanie rywalki w szóstym gemie, kiedy poznanianka objęła prowadzenie 4:2. W sobotnim półfinale Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem 2 Chinką Qiang Wang (78 WTA).