Tenis: Poznanianka Magda Linette zameldowała się w ćwierćfinale turnieju WTA w chińskim Nanchangu

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
26-letnia Magda Linette lubi grać na Dalekim Wschodzie. Jej wyniki z turnieju w chińskim Nanchang jedynie potwierdzają powyższą tezę Fot. Archiwum Magdy Linette
Magda Linette (AZS Poznań, 80 WTA) awansowała w czwartek do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w chińskim Nanchang. W drugiej rundzie rozstawiona w imprezie z numerem 3 poznanianka pokonała Japonkę Eri Hozumi (226 WTA) w dwóch setach 6:3,7:5.

Mecz wcale nie był dla tenisistki AZS Poznań łatwy, w drugim secie rywalka prowadziła 4:1 oraz 5:4 i w 10 gemie, przy serwisie Linette, była dwie piłki od wygrania partii . O awans do półfinału Magda Linette zagra w piątek z reprezentantką Tajwanu En-Shuo Liang (405 WTA). Z numerem 1 w turnieju rozstawiona jest Chinka Shuai Zhang (32 WTA), a z numerem 2 inna Chinka Qiang Wang (78 WTA). Obie również są w ćwierćfinale.