Tenis: Trzy medale Wielkopolan podczas halowych mistrzostw Polski juniorów

Maciej Łosiak
Od lewej stoją Kamil Gajewski i Szymon Walków
Od lewej stoją Kamil Gajewski i Szymon Walków Maciej Łosiak
Trzy medale wywalczyli Wielkopolanie podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w tenisie: dwa srebrne i jeden brązowy.

Turniej rozgrywany był na kortach Centrum Tenisowego Sobota koło Poznania.

W półfinale gry pojedynczej wystąpił Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań). Przegrał on z późniejszym triumfatorem mistrzostw -Kamilem Gajewskim z SKT Sopot - 2:6, 5:7.

Na drugim stopniu podium stanęli także Drzewiecki wraz z klubowym kolegą Michałem Nisponiem. W finale debla ulegli parze Gajewski/ Szymon Walków (Stowarzyszenie Redeco SiR Wrocław) 3:6, 2:6.

Polecamy:
Sport na GłosWielkopolski.pl

Brązowy krążek w grze podwójnej dziewcząt wywalczyły reprezentantki AZS-u Poznań: Julia Przybylska i Elżbieta Iwaniuk. Złoto dla pary Aleksandra Buczyńska (RKT Return Radom)/Karolina Śnita (GKT Nafta Zielona Góra).

Niedzielny finał chłopców rozpoczął się kilka godzin wcześniej niż planowano. Obaj finaliści zaraz po zakończonym pojedynku udali się na lotnisko i wylecieli samolotem do Mołdawii na turniej rangi ITF.

Spotkanie Kamila Gajewskiego z Szymonem Walkowem zakończyło się sukcesem gracza z Sopotu. Po stojącym na dobrym poziomie meczu zwyciężył Gajewski - 6:4, 6:3.

- Mistrzostwo Polski juniorów to mój największy sukces w karierze - mówił po finałowym pojedynku Kamil Gajewski. - Teraz wraz z trenerem skupiam się na turniejach międzynarodowych. Po starcie w Mołdawii mam zaplanowane występy na Litwie oraz w Rosji.

Z uśmiechem na twarzy mistrzostwa na kortach w Sobocie zakończył także Szymon Walków. - Wprawdzie finał nie wyszedł mi tak jak zakładałem, ale z pozostałych meczów i srebrnego medalu jestem zadowolony - dodał Walków.

W spotkaniu o złoty medal wśród juniorek zmierzyły się dwie zawodniczki, które przed turniejem w Sobocie nie należały do faworytek. Magdalena Fręch (ŁKT Łódź) pokonała Agatę Borgman (KS Górnik Bytom) 6:0, 6:3.