Tenis: Złoto Witka, srebro Dawida na mistrzostwach Polski młodzików

ŁOS
Dawid Taczała został wicemistrzem Polski w singla do lat 14
Witold Konopko (AT Angelique Kerber Puszczykowo) został złotym medalistą w grze podwójnej, a Dawid Taczała (AZS Poznań) zdobył srebro w singla w mistrzostwach Polski młodzików (zawodnicy do lat 14), które rozgrywane były w połowie stycznia na kortach klubu DeSki Warszawa.

Tenisista z Puszczykowa na najwyższym stopniu podium stanął razem z deblowym partnerem - Julianem Radoniem (KS Górnik Bytom ). Witek grał także w singla. W ćwierćfinale, w walce o medal przegrał po prawie trzygodzinnym meczu z Makarym Adamkiem (NST) 2:6, 7:6 (2), 6:7 (5). Medal w grze pojedynczej wywalczył natomiast Dawid Taczała. Tenisista AZS Poznań, trenowany przez Zbigniewa Lubańskiego dotarł do finału, w którym uległ turniejowej "jedynce" - Wojciechowi Markowi.

- To mój drugi medal mistrzostw Polski, ale pierwszy złoty - mówi Witold Konopko, uczeń Społecznego Gimnazjum nr w Poznaniu, którego trenuje Wojciech Gawlak. - W tenisa gram od 8. roku życia. Najlepiej czuję się przy siatce uderzając woleje.

Wyniki: finał gry pojedynczej - chłopcy - Wojciech Marek (KS Górnik Bytom) - Dawid Taczała (AZS Poznań) 6:4, 7:5; finały gry podwójnej - chłopcy - Witold Konopko (AT Angelique Kerber Puszczykowo)/Julian Radoń (KS Górnik Bytom ) - Maksymilian Pawlicki/Wojciech Szczęsny (obaj DeSki Warszawa) 7:5, 6:4.