Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Termy Maltańskie: Dlaczego naprawdę odeszła prezes Magdalena Wesołowska

Marcin Idczak
Magdalena Wesołowska, była prezes Term Maltańskich.
Magdalena Wesołowska, była prezes Term Maltańskich.
Magdalena Wesołowska, była prezes Term Maltańskich została zmuszona do dobrowolnego odejścia ze stanowiska. Przed tygodniem złożyła dymisję twierdząc, że zadecydowały o tym względy osobiste. Jednak okazuje się, że to może być tylko część prawdy.

W Termach Maltańskich przeprowadzono kontrolę. Zlecił ją prezydent Poznania Ryszard Grobelny. - Wykazała ona szereg nieprawidłowości - wyjaśnia Rafał Łopka z biura rzecznika prezydenta miasta. - Nie były to działania niezgodne z prawem, ale budziły wątpliwości co do jakości zarządzania miejską spółką naruszając standardy pracy - zaznacza.

Czytaj także:

Termy Maltańskie mają nowego prezesa. Od Kulczyka

Kłopoty pani prezes zaczęły się przed wakacjami. Wówczas to do jednego z radnych przyszła osoba, która gromadziła informacje o możliwych nieprawidłowościach w prowadzeniu Term Maltańskich.

- Mogę potwierdzić, że otrzymałem od niej długą listę zarzutów - mówi pytany o sprawę radny. - Wydały mi się na tyle poważne, że stwierdziłem, że trzeba je przekazać prezydentowi - wyjaśnia. Gdy ten je zobaczył, zlecił kontrolę. - Część z zarzutów się nie potwierdziła, inne natomiast tak - wyjaśnia Barbara Sajnaj, skarbnik miasta i zarazem przedstawiciel rady nadzorczej Term Maltańskich. Nie chce mówić o szczegółach, ale jak ustaliliśmy zdecydowaną większość zastrzeżeń potwierdzono podczas kontroli.

Termy Maltańskie: Prezes odeszła ze stanowiska

Według naszego rozmówcy, wśród najpoważniejszych zarzutów był ten, że pani prezes miała zatrudniać, zlecać różne prace swojej rodzinie, w tym bratu.

- Jednak nie miał on kierunkowego wykształcenia by to robić - zaznacza radny.

Stanowczo zaprzecza temu Magdalena Wesołowska, była prezes term. - Nigdy nie zatrudniałem członków mojej rodziny - wyjaśnia. Z naszych informacji wynika, że w momencie rozpoczęcia kontroli brat mógł już nie pracować w Termach Maltańskich.
Badaniem sytuacji w spółce miała zajmować się firma zewnętrzna. Według naszego rozmówcy, gdy prezes Wesołowska dowiedziała się o tym, że będzie sprawdzana, kazała natychmiast zwolnić brata.

Termy Maltańskie w Poznaniu: Największe wpadki, sensacje i skandale [LISTA]

- Pewnie jest on teraz najbardziej poszkodowany w tej sprawie, bo wielkich "kokosów" nie zarabiał, a stracił pracę - stwierdza nas rozmówca związany z magistratem. Kolejnym poważnym zarzutem było to, że nie wynajęto pustych pomieszczeń, przez co generowały one straty. Magdalena Wesołowska znów odpiera zarzuty. Twierdzi, że szukała najemców. - Nawet był ogłoszony przetarg - broni się była prezes.

Z naszych informacji wynika, że swoje kluby fitness chciały tam otworzyć dwa duże poznańskie centra rekreacji. Nie zrobiły tego, gdyż cena zaproponowana przez termy była zbyt wysoka. - Dlatego około 2000 m kwadratowych pozostaje nadal pustych - stwierdza radny.

Według Rafała Łopki, wyniki kontroli przeprowadzonej w termach zostały przedstawiane Magdalenie Wesołowskiej. - Poznała także stanowisko prezydenta, że w związku z ustaleniami spółka Termy Maltańskie nie zamierza przedłużyć obowiązującego z nią kontraktu - wyjaśnia Rafał Łopka.

Dlatego też Magdalena Wesołowska postanowiła złożyć rezygnację z zajmowanego stanowiska. - Rada nadzorcza ją przyjęła - podsumowuje Barbara Sajnaj.

O komentarz do tej poprosiliśmy Macieja Przybylaka, miejskiego radnego od lat zajmującego się sportem.

- Jako budowniczy term pani prezes się sprawdziła - stwierdza Maciej Przybylak. - Wymagała i egzekwowała od wykonawców, tak by powstał jak najlepszy obiekt. Jednak jako prezes działających term już sobie nie radziła - stwierdza radny. Wśród największych wpadek wymienia to, że zasiadała w radzie nadzorczej powstających konkurencyjnych term w Tarnowie Podgórnym. Do kolejnych zalicza on kupno osobowego samochodu służbowego za ponad 150 tysięcy złotych, który jak tłumaczyła prezes służył do wożenia m.in jogurtów do restauracji w termach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski