The Color Run: Tropikalna zabawa na dystansie pięciu...

  The Color Run: Tropikalna zabawa na dystansie pięciu kilometrów 5 czerwca w Poznaniu

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Biegaczy posypuje się barwnikami na bazie skrobi kukurydzianej
  1/13
  przejdź do galerii

  Biegaczy posypuje się barwnikami na bazie skrobi kukurydzianej ©Łukasz Gdak

  Kilka tysięcy osób, mnóstwo kolorów i dobra zabawa. Tak będzie przebiegała druga poznańska edycja biegu The Color Run. Jej trasa wiedzie wokół Jeziora Maltańskiego. Uczestnicy wystartują 5 czerwca.
  Poznań znajduje się w gronie 300 miast z 50 krajów świata, które organizują bieg nazywany najszczęśliwszymi pięcioma kilometrami na świecie.

  W tym roku motywem przewodnim będzie tropikalny klimat. Biegnący w białych koszulkach zawodnicy zostaną całkowicie obsypani łatwo zmywalnymi barwnikami w kolorach nawiązujących do wakacyjnych krajów. Również na mecie czekać będzie wiele atrakcji. Animacje dla dzieci, a przede wszystkim festiwal kolorów.


  Bieg jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Organizatorzy liczą, że w tym roku, tak jak w poprzednim na starcie pojawią się całe rodziny. Ambasadorką The Color Run jest między innymi Joanna Jabłczyńska, aktorka, która wielokrotnie podkreślała swoją dbałość o kulturę fizyczną. W piątek pojawiła się w Poznaniu, by promować bieg wraz z organizatorami. Honorowym patronatem objął imprezę również Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

  Aby wziąć udział w The Color Run należy zarejestrować się na stronie internetowej: www.thecolorun.pl. Znajdziemy tam wszystkie informacje o wydarzeniu, a także formularz niezbędny do rejestracji. Możemy także kupić niezbędne pakiety startowe. Ich ceny wahają się od 80 do 131 zł.

  Pierwszy bieg tego typu odbył się cztery lata temu w USA. Do Polski impreza zawitała w zeszłym roku. W warszawskim i poznańskim biegu wzięło wtedy udział 16 tys. zawodników.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo