Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

The Krasnals chcą usunąć poznańskie koziołki! [SONDA]

Marcin Kostaszuk
Poznańskie koziołki emanują agresją?
Poznańskie koziołki emanują agresją? archiwum
Zamaskowani artyści z kolektywu The Krasnals walczyli już z politykami, wielkimi korporacjami, bossami rynku sztuki i środowiskiem Krytyki Politycznej. Teraz wzięli sobie na cel... poznańskie koziołki.

- Poznań promując trykające się koziołki epatuje nienawiścią i agresją, co wywołuje rasizm, antysmithizm, ageizm, homofonię, pedofilię, krasnalofobię, nacjonalizm, faszyzm, komunizm, fundamentalizm, katolicyzm, a to z kolei prowokuje do handlu bronią i narkotykami, handlu żywym towarem, prostytucji, terroryzmu, podkładania bomb w szkołach, niehumanitarnego traktowania zwierząt i kobiet, do braku równouprawnienia kobiet, do wydłużania wieku emerytalnego, do cenzury w Internecie, do walk kibiców, do nepotyzmu, do defraudacji, do zaostrzenia konfliktu na bliskim wschodzie, do organizowania nielegalnych walk psów i kogutów i zachowań nieekologicznych. To zaś powoduje wykluczenia wszelakiej maści, brak wody w Sudanie oraz AIDS (trykają się bez zabezpieczenia). Do tego podgrzewa nienawiść między rodakami gdzie jedni stoją po lewej, drudzy po prawej stronie i tak owa agresja trwa od pokoleń. A koziołki ten niechlubny wzór utrwalają - czytamy w manifeście Krasnalsów, zamieszczonym na ich blogu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
The Krasnals: Krytyka polityczna, k... polityczna [ZDJĘCIA]
Poznań: The Krasnals atakują "minarecik" Rajewskiej
Wystawa: Kto pozna tożsamość tajemniczych krasnali?

Na wezwaniu do usunięcia koziołków - jako symbolu promowania przemocy - bynajmniej Krasnalsi nie chcą sprawy zakończyć. Proponują, by stworzyć nowe logo, które będzie symbolizować miłość, szacunek, tolerancję - i organizują na takowe konkurs. Brane pod uwagę będą projekty z koziołkami przedstawionymi w sposób nowoczesny i przyjazny otoczeniu. Czas trwania konkursu jest jednak bardzo ograniczony - bo tylko do 5 kwietnia. Zaraz potem niezależne jury wyłoni zwycięzcę.

PRZECZYTAJ TEŻ:
The Krasnals: Szczytna idea Malty została zatracona
The Krasnals nagrodzeni we Wrocławiu

- Chcemy zaznaczyć, iż nie krytykujemy całkowicie władz miasta Poznania, bo przeprowadzili oni już wiele chwalebnych akcji i podjęli wiele wspaniałych inicjatyw. Pochwalamy np. akcję usuwania Piotra i Pawła z poznańskich tramwajów. Teraz postulujemy usunięcie koziołków. Apelujemy również aby po kolei zlikwidować wiejskie elementy, które tak jak koziołki kojarzą się z zacofaniem i biedą czyli biedronkę, żabkę, jeżyka i krecika. Poznań powinien być miastem nowoczesnym, które stawia przede wszystkim na sport i zwierzęta kulturalne jak psy które będą umiały wołać "Poznań how-how" - piszą Krasnalsi w liście z datą... 1 kwietnia.

Galeria artystów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski