sportowy24
  To już dziś. ORLEN Cup. W Łodzi wystąpi mistrz olimpijski!

  To już dziś. ORLEN Cup. W Łodzi wystąpi mistrz olimpijski!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Portal i.pl

  Jacobs Lamont i Sebastian Chmara

  Jacobs Lamont i Sebastian Chmara ©Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress

  Są jeszcze ostatnie bilety w sprzedaży na mityng ORLEN Cup, który odbędzie się już w najbliższą sobotę w Łodzi. Właściwie w każdej konkurencji przygotowaliśmy polsko-zagraniczne pojedynki. Z racji tego, że nasi lekkoatleci są na najwyższym światowym poziomie, wierzę, że zobaczymy elektryzujące konfrontacje. Gwarantujemy pasjonujące potyczki medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy – mówi w specjalnej rozmowie z nami Sebastian Chmara, dyrektor mityngu ORLEN CUP w Łodzi, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sponsorem zawodów jest Polski Koncern Naftowy Orlen.
  Jacobs Lamont i Sebastian Chmara

  Jacobs Lamont i Sebastian Chmara ©Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress

  Medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy kontra biało-czerwone gwiazdy  Już w najbliższą sobotę, w łódzkiej Atlas Arenie kibice będą mogli zobaczyć w akcji gwiazdy lekkoatletyki światowego formatu. Organizatorzy mityngu gwarantują pasjonujące potyczki medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy.

  - Właściwie w każdej konkurencji przygotowaliśmy polsko-zagraniczne pojedynki.
  Z racji tego, że nasi lekkoatleci są na najwyższym światowym poziomie i stanowią o sile światowej lekkoatletyki, wierzę, że zobaczymy elektryzujące konfrontacje. W skoku o tyczce udało się nam zaprosić całą czołówkę światowych tabel w tym roku. Zobaczymy dwójkę znakomitych Amerykanów, Sama Kendricksa oraz KC Lightfoota, mają na koncie wiele sukcesów. Będzie też Grek Emanuil Karalis oraz filipiński medalista mistrzostw świata Ernest Obiena. Wśród Polaków zobaczymy Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego i Roberta Soberę oraz młodziutkiego Michała Gawendę. Ma zaledwie 17 lat, ale w tym roku skoczył już 5,41 i jest szansa, że w Łodzi poprawi rekord Polski w swojej kategorii wiekowej - mówi nam Sebastian Chmara.

  Interesująco w konkurencjach technicznych  W pchnięciu kulą zobaczymy wszystkich medalistów ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Monachium m.in. Czecha Tomáša Stanka.

  - Stanek, to lider światowych tabel. Zmierzy się z naszymi reprezentantami, Konradem Bukowieckim, czy Michałem Haratykiem. To takie odwieczne pojedynki, zapowiadają się pasjonująco. Ponadto, dotarł już do nas także medalista Halowych Mistrzostw Europy, Armin Sinancević. W skoku wzwyż bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacji Andrija Procenki z reprezentantem Polski, Norbertem Kobielskim - dodaje Chmara.

  Pia Skrzyszowska i Ewa Swoboda wystąpią w Łodzi  - W konkurencjach biegowych kobiet, na pierwszy plan wysuwa się pojedynek na 60. metrów Ewy Swobody z Marie-Josee Ta Lou. Ewa Swoboda, z wynikiem 7.09 sek., jest bardzo wysoko w aktualnych zestawieniach. Na trzecim miejscu światowych tabel w biegu na 60. metrów przez płotki z czasem 7.84 sek., jest z kolei Pia Skrzyszowska. To trzeci czas w historii polskiej lekkoatletyki w tej konkurencji i aktualnie trzeci wynik na świecie oraz najlepszy w Europie. Pia będzie miała godne rywalki, w Łodzi wystąpią finalistki igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Liczymy, że Skrzyszowska zbliży się do rekordu Polski Zofii Bielczyk, 7,77 sek. Po zwycięstwie na mityngu w Dusseldorfie, nasza reprezentantka zapowiadała zresztą, że w Łodzi będzie się starała zbliżyć do tego rekordu - mówi nam były wybitny dziesięcioboista, halowy mistrz świata z 1999 roku.

  Wielkie emocje w konkurencjach biegowych mężczyzn  W biegu płotkarskim panów na 60. metrów, łódzkiej publiczności zaprezentują się m.in Damian Czykier oraz Jakub Szymański. Pierwszy, to rekordzista Polski, drugi zajmuje wysokie miejsce w tabelach europejskich. Rywalami Polaków będą finaliści mistrzostw Europy i świata na tym dystansie.

  - Na deser zobaczymy rywalizację panów w biegu sprinterskim. Na starcie pojawi się Marcell Jacobs, mistrz olimpijski igrzysk w Tokio i mistrz Europy z ubiegłego roku. Startuje bardzo rzadko, dlatego tym większa radość, że pojawi się w naszym kraju. Wierzę, że dojdzie do zaciętej rywalizacji między nim a naszymi sprinterami. W tym roku, zarówno Oliwier Wdowik jak i Dominik Kopeć prezentują się bardzo dobrze. Kopeć jest bardzo wysoko w zestawieniu europejskich sprinterów, niedawno temu pobiegł 60. metrów w czasie 6.56 sek. Obydwaj nasi zawodnicy mają szansę nawiązać walkę z Marcellem Jacobem. Podsumowując, w każdej konkurencji zapowiadają się wielkie emocje i wielka rywalizacja. Mam nadzieję, że Polacy włączą się skutecznie do walki o zwycięstwa - mówi dyrektor Orlen Cup.

  Doskonała atmosfera, trybuny znów zapełnione przez kibiców  Zakontraktowanie startu najlepszych lekkoatletów ułatwia z pewnością atmosfera jaka panuje na mityngach w Łodzi. Po dwóch latach, gdy z powodu pandemii COVID-19 hala nie mogła wypełnić się kibicami w pełni, teraz będzie inaczej. Na zwodach pojawi się blisko 8 tysięcy widzów.

  - Jeśli chodzi o widownię w hali na zawodach lekkoatletycznych, będzie to widownia rekordowa. Spodziewamy się 7-8 tysięcy widzów, co jest wynikiem bardzo dobrym, zwłaszcza, że po pandemii, to nie jest łatwe zadanie. Obserwujemy spore zainteresowanie, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż biletów jak i bilety, które w ramach działalności społecznej dystrybuujemy wśród młodych kibiców lekkoatletyki. Bilety trafiły m.in. do szkół, klubów sportowych, młodych sportowców będących uczestnikami programu Lekkoatletyka dla każdego. Spora frekwencja gwarantuje fantastyczny doping, a ten z kolei napędzi sportowców do jak najlepszych wyników - zakończył Sebastian Chmara.

  ORLEN Cup - Łódź, sobota godz. 15.30  Początek mityngu po 15:30. Sponsorem zawodów jest PKN ORLEN. Bilety dostępne są w sprzedaży w serwisie kupbilet.pl.

  Rozmawiał Zbigniew Czyż

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Aktualności sportowe

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku